váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Opět v Praze

     V dubnu 2010 se zapojili, tehdy jako šesťáci, Jakub Krejčí a Tomáš Merva ze ZŠ Břidličná do celorepublikové soutěže Voda živá. Tu uspořádalo sdružení Arnika Praha. Do soutěže se zapojilo 80 tří až šestičlenných týmů z celé České republiky. A to jak ze ZŠ, tak ze SŠ. Soutěžní týmy se vydaly do svého okolí mapovat ekosystém potoka či blízké říčky. V Břidličné se jednalo o potok Polička.

     Soutěž byla rozdělena do pěti etap. Každá etapa byla vyhodnocena zvlášť, ale to nemělo vliv na konečné pořadí. To nejnapínavější vyhlašování však čekalo účastníky až na samý závěr, kdy bylo vybráno a odměněno 6 nejlepších týmů. Z celkového počtu přihlášených družstev jen šestnáct vydrželo a dokončilo celou náročnou roční práci.
     Naši kluci, jako tým Potápníků, bodovali hned několikrát. V první etapě byli druzí, ve třetí a čtvrté etapě obsadili první místa.
     A jak dopadlo konečné klání? Tak toho se zúčastnili v úterý 15. 3. 2011. V prostorách VŠCHT v Praze, kde kromě samotného vyhlášení výsledků probíhala i exkurze do chemických a biologických laboratoří, byly kostky vrženy :).
     Náš tým po statečném boji – závěrečné prezentaci výsledů, skončil na krásném čtvrtém místě. A to je třeba ještě napsat, že kluci byli nejmenším a nejmladším týmem v soutěži.

     A takto práci našeho týmu hodnotila Ing. Jana Mikulášková, vedoucí soutěže:

     Tým Potápníků se během soutěže umístil hned třikrát. Práce byly vždy pečlivě zpracovány, vlastní fotografie zdařilé. Tým výborně analyzoval získaná data o bentosu a dal do souvislosti s kvalitou vody. Účastnil se také odběrů bahnitých sedimentů na testování na pesticidy.

     Toto hodnocení bylo pro naše soutěžící spolu s diplomem a věcnými cenami tím nejlepším, co je nastartovalo k zájmu o podobné soutěže, kde se, jak je vidět, umí i ve velké konkurenci prosadit.

     Pár foteček z Prahy najdete zde.

Mgr. Květa Děrdová

admin, 24. 3. 2011, 20:40

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci