váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Opět se hlásí přírodovědný kroužek Břidličná

     Prázdniny jsou ty tam, za chvíli nám napadne první sníh, ale to neznamená, že bychom polevili se svým snažením.
     Jasně, o zvířátka se staráme stále, dokonce jsme měli radost z prvních přírůstků – rybiček a také rodinky piskomilů. Ale nejde jen o to, my se v kroužku dozvídáme i spoustu nových informací, pracujeme s přírodninami a občas se pustíme i do soutěží.

     Nu, a právě o soutěžích bychom se dnes chtěli zmínit. Jedná se hned o dva úspěchy. První se týká opět soutěže pořádané Lesy ČR s. p. V časopise Lesu zdar totiž pravidelně vychází pod názvem Soutěžíme s Lupínkem a Jehličkou vědomostní a dovednostní testíky. Samo s sebou se jich pravidelně účastníme, a co víc, čas od času se nám zadaří, že jsme i vylosovaní ze všech došlých správných odpovědí. V tom případě pak dostaneme nějaké věcné ceny, jde sice o drobnosti, ale znáte to, každý dárek potěší :-). Takže i teď netrpělivě čekáme na svůj balíček.
     Druhá odměna je ještě cennější. Dvě naše členky – Anička Bittnerová a Petra Horňáčková ze 7. A třídy se totiž zúčastnily soutěže vyhlášené v rámci Mezinárodního roku lesů, jejímž pořadatelem byly Lesy města Olomouc a. s., pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje – Ing. Marina Tesaříka. Úkolem bylo najít si pěkné lesní místo, sesbírat o něm co nejvíce zajímavých informací, fotografií a přírodnin, a z tohoto materiálu sestavit vlastní Lesní knihu. Nebudeme vás již déle napínat, ale pochlubit se musíme :-). Za svou práci byla děvčata pozvaná do Olomouce na Oslavy lesa, konané dne 14. 10. 2011 ve Smetanových sadech. Čekaly je zde nejrůznější vědomostní i dovednostní soutěže, ale i zajímavá setkání s odborníky z řad lesníků, ornitologů a kynologů.
A to nejlepší nakonec – naše Lesní kniha si totiž vysloužila mimořádné čestné uznání, které si děvčata převzala přímo z rukou hejtmana.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

lupinek-a-jehlicka-nahled mimoradne-oceneni-nahled

admin, 17. 10. 2011, 20:45

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci