váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Ohlédnutí za úspěšnou akcí

     V měsíci květnu skončil již třetí ročník korespondenční populárně vzdělávací akce nazvané Evropa kolem nás. Je určena žákům 4. až 7. tříd ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. V podstatě se jedná o soutěž tříčlenných družstev v kategorii I. – 4. až 5. třída a kategorii II. určené pro 6. až 7. třídu. Soutěž byla dosud určena pouze pro účastníky z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

     Skutečným cílem a snahou je to, aby si mohli žáci hravou formou ověřit i rozšířit své znalosti v oblasti zeměpisných, přírodovědných, ale i kulturních vědomostí na téma Evropa.
     Součástí je i část, v níž se rozvíjí jejich jemná motorika, zručnost a kreativita.
     Každý ročník je rozdělen do dvou kol. První kolo úkolů je vyhlášeno již tradičně na začátku března. Na ně navazuje v měsíci dubnu druhá sada otázek a úkolů.
     Vzhledem ke stále se zvyšující účasti škol a počtu soutěžních družstev lze říci, že si soutěž nachází stále větší počet příznivců z řad žáků i pedagogů, což je určitě velmi příjemné konstatování. Rozhodně je však hnacím motorem pro její organizátory – Asociaci středoškolských klubů ČR, Studentský klub Břidličná a EUROPE DIRECT Olomouc, ale zrovna tak i pro laskavé sympatizanty a sponzory.
     Zde je třeba jmenovat Poštovní spořitelnu Ostrava, Kooperativu Bruntál, Nadaci Nova, E-ON, VZP Opava, Olomoucký a Moravskoslezský krajský úřad, Hasičský sbor Břidličná, Turistické známky, s.r.o., ale i řadu dalších. Díky jejich podpoře může být každý z účastníků, který ukončí obě kola soutěže, byť s malým počtem bodů, odměněn drobným dárečkem a družstva získají kromě diplomů i účastnické listy. Takže, jak se říká, nikdo nepřijde zkrátka.
     Organizátoři se rozhodli využít skutečnosti, že většina škol v ČR je již vybavena PC učebnami a připojením k internetu. Proto jak rozesílání soutěžních úkolů, tak i naopak jejich zpětný příjem, je možný i touto formou. Cílem a tajným přáním všech zainteresovaných pedagogů, jak z řad organizátorů, tak vyučujících v konkrétních školách, jimž touto cestou moc děkujeme za jejich kladný přístup a podporu, je nenásilnou formou rozvíjet v dětech klíčové kompetence . Rovněž tak však i kladný vztah k přírodě a pocit vzájemné sounáležitosti.

     Celkem se 3. ročníku zúčastnilo 30 ZŠ + 4 gymnázia. V počtu družstev se jedná o 79, tedy celkem 237 zapojených žáků.

     Pokud vás mrzí, že jste se o existenci soutěže Evropa kolem nás dozvěděli až nyní, nevěšte hlavu. Vždyť už nyní se začíná připravovat čtvrtý ročník. Chcete-li se o něm dozvědět více informací, nebo se předběžně přihlásit do příštího ročníku, stačí se ozvat na adresu SK Břidličná, Komenského 360, 793 51 Břidličná, k rukám Mgr. K. Děrdové.

Pro úplnost uvádíme i výsledkovou listinu letošního, již 3. ročníku.

dscf0032-nahled

     

knihovna-evropa-004-nahled

admin, 27. 6. 2011, 8:23

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci