váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Ohlédnutí za rokem 2009 aneb o čem jsme ještě nepsali

     Tak především nám dovolte, abychom Vám do toho nového, pěkně kulaťoučkého roku 2010, popřáli za sebe i celou redakci co nejvíce radosti, pohody a životních úspěchů. Prostě, ať se daří!

     Nu a když dovolíte, ještě bychom se rádi vrátili k samému závěru loňského roku a akcím, které se v něm uskutečnily.      Hurá, fotbálek !! Takové výkřiky se rozléhaly chodbami školy v den, kdy nám pošta přivezla balík obsahující stolní fotbal. Odměna za pilné sbírání vybitých baterií. Ano, bylo potřeba odevzdat celých 317 kg baterií, abychom získali dostatek bodů na vytouženou hru. Dnes je umístěná v klubovně Sk a přístupná každou velkou přestávku. A aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, byl vypracován i rozpis tříd. Takže vidíte, že se sbírání druhotných surovin vyplácí, vždyť už máme opět políčeno na další super hry !
     Jestřábí, pod tímto označením je možné představit si cokoliv. Ale pro 50 dětí z naší školy už zůstane nerozlučně spojeno s jedním docela pohodovým dnem a hlavně projížďkou na koníčcích. Vlastně šlo již o prakticky poslední výlet roku 2009, organizovaný SK pro ty, kdož mají rádi zvířátka i dobrodružství. Všeho si zde užily v míře vrchovaté, včetně teplého čaje a možnosti opékání uzenin. O skvělou náladu se postaral i dobrý kamarád Kid (Pája) , který nelenil prohánět struny své kytary. A zda se výlet líbil ? Řekla bych, že ano, soudím tak podle dotazů, zda na jaře pojede za koníčky opět. Konec konců, koukněte sami, pár fotek poví víc než spousta slov.
     A abychom se přiblížili závěru roku, připomeneme ještě program, který si členové SK, především dívky z 9. a 5. třídy připravily pro své mladší spolužáky a děti z DD Janovice v rámci Mikuláše. Kromě pohádky a písniček se dostalo i na nadílku. Prostě Mikuláš se vším všudy včetně čerta a anděla.
     Malinký mráček se v té veselé atmosféře přece jen našel. Stejně jako v běžném životě, tak ani v našich akcích nevychytáme vše. Co se stalo ? Nic víc, ani méně než to, že nám do programu pro děti z DD Janovice vstoupila chřipka. Nemělo cenu vystavovat zbytečně děti nebezpečí onemocnění. A tak, byť s těžkým srdíčkem, ale dětem jsme letos doručili pouze balíčky a společné posezení jsme po dohodě odložili na jaro. Pak si vše vynahradíme, už teď se na to chystáme.
     Poslední prosincovou tečkou v programu SK , byla již tradiční Vánoční dílna. Stejně jako předchozí roky si zde mohli všichni příchozí vyrobit několik dárečků pro své nejbližší. Například medvídka z oříšků, svícínek, puzzle, zapoměnku, ozdobnou svíčku, záložku do knihy.....

Fotografie

Mgr. Květa Děrdová

admin, 5. 1. 2010, 13:36

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci