váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Oáza radosti i poučení

     Je zde podzim a s ním i nebezpečí brzkých plískanic, proto je třeba využít každého slunečného dne. Přesně to si uvědomila skupinka dětí z přírodovědného kroužku ZŠ Břidličná. Proto jsme využili pozvání k návštěvě nejstarší záchranné stanice v ČR – Bartošovice. Zde se totiž  letos konalo setkání přispívatelů do kampaně Zvíře v nouzi.

     Přispívateli jsme již 5 roků. Využít pozvání k setkání jsme však mohli až letos, kdy se  pro nás stalo místo svou vzdáleností dostupné, a to i díky finanční podpoře SK Břidličná, který se podílel na 60% nákladů na dopravu.

     A tak jsme se v sobotu 20. 9. 2014 vydali na výlet do již zmíněných  Bartošovic. Počet účastníků byl omezen a tak se výletu nemohli zúčastnit všichni zájemci. Tím větší škoda bylo, že nakonec se k autobusu nedostavili všichni, kdož se nahlásili. No, jejich chyba, ošidili se tak o spoustu pěkných zážitků, zajímavých informací a v neposlední řadě i drobných dárečků, které byly pro návštěvníky připraveny. 

     Ale postupně. Vyjeli jsme autobusem od Autodopravy Ing. Josef Petrík v sobotu ráno, za slabého deště, ale to nás neodradilo. A to bylo dobře, protože už od Bruntálu na nás svítilo sluníčko, které nás  již provázelo po zbytek dne.

     V Bartošovicích se nás ujali členové záchranné stanice a provedli nás postupně všemi sekcemi, a to od poraněných dravců a pěvců,  přes drobné hlodavce až po model koryta řeky Odry a různé ekosystémy.  

     Při každém zastavení jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí jak z živočišné říše, tak i života samotné stanice. 

     Seznámili nás i se samicí káněte, kterou nazývají pěstounkou. A tento titul má oprávněně, vždyť je schopna odchovat jakékoliv dravčí mládě, které z nějakého důvodu přijde o vlastní rodiče. Také s krásnou urostlou orlicí, která inklinuje velmi silně k lidem, protože jimi byla od malinka doslova vypiplaná. 

     Ale tím to nekončilo. Měli jsme možnost ověřit si vlastní vědomosti a postřeh na připravených skládankách. A protože pohyb vždy potrápí i žaludek, čekalo na nás pohoštění, a že přišlo vhod :-)

     Prostě výlet byl super a jen se naskytne příležitost, rádi se tam vypravíme znovu, konec konců koukněte na fotky.

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí přírodovědného kroužku

admin, 23. 9. 2014, 12:54

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci