váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Nová zkušenost

Právě tu získali členové přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná. Podařilo se jim to dne 8. 11. 2018, když se vydali v brzkých ranních hodinách do Pardubic. Právě zde se totiž konala studentská konference s názvem Vědění mladým. A nebyla to ledajaká konference, svědčí o tom i to, že jejími účastníky byli studenti a žáci z 30 škol z celé republiky. Pořadatelem byla Univerzita Pardubice.

Bylo pro nás vyznamenáním, že vzhledem k výsledkům v oblasti badatelské činnosti mladých, byli pozváni i oba naše týmy. Tedy jmenovitě Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota, David Marek a Jan Repáň s prací Stres rostlin a Anna Sedláčková a Tereza Krejčová s prací nazvanou Plísně v ZŠ Břidličná.

Maličkou vadou na kráse byla pouze skutečnost, že se pozvánka někde zatoulala, či uvízla v šuplíku, a tak se k nám dostala až na poslední chvíli. Ale znáte to, vše špatné, je pro něco dobré a v tomto případě doslova. Problém spočíval v tom, že vzhledem k počtu přihlášených jsme už nemohli prezentovat svou práci tak, jak byli malí badatelé zvyklí dosud, ale „ pouze“ formou zpracovaných posterů. To znamená, že sice nevystoupili formou přednášky s využitím projekce, ale naopak museli být připraveni odpovídat na nejrůznější odborné dotazy přímo u panelů. Potěšitelné bylo, že obě práce i jejich uchopení a zpracování zaujalo značné množství přítomných. Takže si nemuseli stěžovat na nezájem. Navíc si vyslechli i dostatek povzbudivých slov od laické veřejnosti, ale i rad pro další práci z úst skutečných odborníků, kteří zde byli především přítomni.

Právě bezprostřední kontakt a nutnost být připraven pohotově odpovídat na nečekané všetečné otázky, byl pro naše účastníky novou velmi prospěšnou zkušeností. Už je třeba jen dodat, že celá výprava do Pardubic byla opět hrazená z finančních prostředků SK ASK ČR Břidličná a nadace Agrofert.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 14. 11. 2018, 13:57

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci