váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Noc vědců 2018

V pátek 5. 10. 2018 se uskutečnil na Univerzitě Palackého Olomouc, již 15. ročník celorepublikové akce, známé pod názvem Noc vědců.

Letošní ročník, byl zaměřen na 100. výročí České vědy.  Hlavním cílem bylo opět přiblížit různé vědní obory co nejširší laické veřejnosti. Proto se v tento den otevřely po celé republice vybraná pracoviště VŠ. Odborníci až do půlnoci trpělivě seznamovali zájemce s ukázkami své výzkumné práce.

Již čtvrtým rokem nechybí mezi návštěvníky večera, pořádaného Univerzitou Palackého v Olomouci, ani žáci z přírodovědných kroužků SK ASK ČR Břidličná. Nebylo tedy překvapením, když se od 18.00hod opět podívali do prostor Centra popularizace PřF UP Olomouc – Pevnosti poznání. Od této chvíle se až do odjezdu, který byl ve 23 hodin, nestačili divit všem těm zázrakům J

V 19.30hod navštívili program v planetáriu, následně nakrmili naše známé netopýry a vydali se na noční procházku s Mgr. Evženem Tošenovským, do nedalekých Bezručových sadů. Dále si vyzkoušeli nejrůznější chemické pokusy a pronikli i do tajů světelných efektů. Zopakovali si své znalosti z hydrobiologie. Dále pod pečlivým dohledem RNDr. Ivony Uvírové, Ph.D. „nakrmili“ ti odvážnější pijavku lékařskou, a to vlastní krví.  Že už je toho až, až? Ale vůbec ne J! 

Před námi byla ještě spousta možností zábavy. Např. pohrát si s lego roboty a vyzkoušet si svou šikovnost při přesouvání kostek, zjistit kolik váží na Jupiteru nebo Marsu, nahlédnout do světa entomologie a vyzkoušet si  určení hmyzích končetin. Lákavé bylo i ochutnat chemickou zmrzlinu, nebo med s chilli papričkou, určit druhy hornin, nebo si vyzkoušet jak funguje virtuální realita, či mnoho dalších zajímavostí.

Při cestě zpět byli již sice mladší účastníci unaveni, ale nikdo nelitoval pozdního zalehnutí do postelí. Naopak už nyní všichni těší na další ročník Noci vědců.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 10. 10. 2018, 8:17

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci