váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Noc vědců 2017

Tento pátek (6.10.2017) se uskutečnil již 14. ročník celorepublikové akce nazvané Noc vědců. Letos byla koncipovaná na téma Svět v pohybu. Cílem všech ročníků je snaha o popularizaci různých vědních oborů v rámci naší společnosti. Ve večerních hodinách jsou po celé republice otevřena vybraná pracoviště VŠ a odborníci z řad jejich zaměstnanců jsou připraveni seznámit příchozí zájemce s jednoduchými i komplikovanějšími ukázkami výzkumné práce. Nejčastěji přichází rodiče, či prarodiče se školou povinnými potomky, a nikdy nelitují! Naopak se těchto večerů účastní stále více obyvatel všech věkových kategorií.

Již třetím rokem nechybí mezi návštěvníky večera, pořádaného Univerzitou Palackého v Olomouci, ani žáci ze ZŠ Břidličná. Letos se jich na cestu za poznáním, ale rovněž tak trochu dobrodružstvím a nevšedními zážitky vypravilo hned 16. Všichni byli z řad členů přírodovědného kroužku I. a II. SK ASK ČR Břidličná, který jim na cestu přispěl i finančně. Do prostor Centra popularizace PřF UP Olomouc – Pevnosti poznání se dostavili v 18,00 hod. Od této chvíle se až do odjezdu, který byl stanoven na 22 hodin, nestačili divit J. A není divu! Vždyť si mohli vyzkoušet za pomoci mikroskopu určovat druhy bezobratlých živočichů, dozvěděli se mnoho zajímavého z fluorescence rostlin, slepili si model stratovulkánu, v rámci pohybu rostlin se seznámili i s masožravkami a mnoho dalšího. Fascinovalo je mikroskopické pozorování spor hub, mechů a plísní. Nechyběla rovněž noční procházka Bezručovými sady. Zde byl jejich průvodcem Mgr. Tošenovský, který se mimo jiné zabývá výzkumem chování netopýrů. A tak vedle pěkného zážitku ze samotné procházky noční přírodou, se ještě mohli dozvědět mnoho zajímavého ze života těchto létajících savců a vyzkoušet si i práci s ultrazvukovým detektorem. Ve výčtu zajímavostí by bylo možno ještě dlouho pokračovat. Důležité však je především to, že nikdo nelitoval cesty. Naopak, všem se výprava do Olomouce moc líbila a už se těší na příští ročník Noci vědců.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 11. 10. 2017, 19:58

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci