váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Noc vědců 2015

     Pořadatelem této akce je  již popáté Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého Olomouc. I letos pozvala všechny zájemce o vědu a její taje,  do svých laboratoří i vědeckých pracovišť. Letošní ročník  Noci vědců byl plný světla a světelných technologií.

     Nu, a že na takové akci nemohou chybět ani naši malí vědci z Přírodovědného kroužku SK Břidličná při ZŠ,  je jasné. Proto jsme  se 25. září odpoledne vydali za dobrodružstvím. A rozhodně nelitovali, ba právě naopak, čekala na ně totiž doslova neuvěřitelná zastavení.

     V Pevnosti poznání si vyzkoušeli postavit model budky pro netopýry, zahráli si čichové pexeso, logické hry a hlavolamy, namíchali koktejl proti otravě houbami, naučili se izolovat DNA z jahody, podívali se za dravci,  vyzkoušeli si chemické pokusy, nebo koukli pod vodní hladinu, samozřejmě pomocí mikroskopu .

     Že je to na jeden večer až dost? Omyl :) To ještě nebylo všechno. Podívali se i do univerzitní botanické zahrady, kde viděli odchyt hmyzu a dozvěděli se o něm  spoustu informací. Upravený hmyz mohli i ochutnat, a že toho všichni účastníci využili.  Není totiž  nad upravené larvy potemníka, nebo smaženého cvrčka  :) ! Samozřejmě nelenili ani  cestou po zahradě, kde našli i kešku a ochutnali ohnivý med.

     A jaká by to byla návštěva, kdyby se nakonec  nepodívali i do hlavní budovy PřF UP Olomouc, kde na ně čekal fascinující svět rostlin pod mikroskopem, izolace chlorofylu, botanické puzzle či expozice katedry geologie.

     Popravdě, k vidění by toho bylo ještě dost a dost, ale čas běžel a my rodičům slíbili, že ve 22 hod. budeme zpět v Břidličné. Příští rok pojedeme zase, ale tentokrát zůstaneme určitě déle.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí  kroužku SK

admin, 2. 10. 2015, 20:52

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci