váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Netradiční výuka na Lesní správě Janovice

     V pátek 29. dubna 2011 se žáci 6. tříd ZŠ Břidličná v rámci výuky přírodopisu zúčastnili programu pořádaného Lesní správou Janovice. Jednalo se o program Lesní pedagogiky, kterými všechny provázeli zaměstnanci LS Janovice, Jarmila Honsárková a Lukáš Vala.

     Žáci se ve čtyřhodinovém programu seznámili s historií Janovického zámku. Dozvěděli se, k čemu sloužily jednotlivé budovy, a prohlédli si zámecký park. Pak si krátce zopakovali, procvičili i obohatili své znalosti o lesních stromech, zvířatech a rostlinách. Dozvěděli se rovněž spoustu zajímavých informací z lesního hospodářství.
     Po krátké pauze se žáci s lektory z Lesní správy vydali na výpravu do lesa. Cestou si zahráli různé hry a samozřejmě si rozšířili i své dosavadní poznatky o jednotlivých přírodninách. U studánky jménem Richterwald s pitnou vodou, která byla cílem vycházky, se občerstvili a po krátkém odpočinku, který využili i ke svačině, se vydali na cestu zpět. Celá lesní výprava byla asi 8 km dlouhá.
     Někteří žáci, kteří nelenili a pustili se do sbírání odpadků, dostali odměnu – sadu na spravování jízdních kol. Nu, a všichni žáci si kromě parádně stráveného odpoledne odnesli létající talíř od Lesů ČR. Že už toho bylo na jeden den dost? Ne, ti kteří ještě nebyli dostatečně unaveni, si mohli vyzkoušet protáhnout tělo na místních prolézačkách a houpačkách, které jsou součástí zámeckého areálu.
     Fotky

admin, 16. 5. 2011, 9:22

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci