váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Navzdory počasí

     Tak by se ve zkratce dala charakterizovat, dá se říct již tradiční, akce Uspávání broučků v Břidličné. Každoročně ji pořádá SK ASK ČR Břidličná. Zve na ni všechny spoluobčany bez rozdílu věku. Samozřejmě je určená především dětem, ale pořadatele zrovna tak těší přítomnost jejich rodičů či prarodičů, pro něž může být soutěžení dětí doslova pastvou pro oči. 

Jaké soutěžení? Tak to je každým rokem malinko jiné, ale vždy zahrnuje řadu zábavných stanovišť, na nichž musí plnit nejrůznější úkoly. Jejich splnění si soutěžící nechávají potvrdit na lísteček, který po projití celé trasy předloží u stolku odměn. Tak vedle samotného prožitku z veselých úkolů, si ještě odnesou i nějakou věcnou odměnu. 

Přesto, že je již několik roků pravidlem přes 100 aktivních soutěžících, cenu si odnáší každý! Aby bylo i kousek napětí, na konci ze všech soutěžních lístečků vylosují pořadatelé 10, kteří získají sladkou odměnu. Ale stále to není vše. Malí účastníci si mohli „zařádit“ v nafukovacím hradu, nebo se povozit na koníčcích. V rámci spolupráce je přiváží organizace Jestřábí z.s. Oskava. 

To hlavní, ale na všechny čekalo v samém závěru, kdy se „broučci“ vydali na závěrečný podzimní prolet. Cestou je doprovázel průvod krásných barevných lampionků, a to až k MěÚ Břidličná. Zde si přítomní vyslechli tři písničky, které si pro ně připravil hudební kroužek vedený paní učitelkou Mgr. Györgyovou. Písničky se všem moc líbily a přispěly k přátelské atmosféře celé akce. Za své vystoupení, tak dívky sklidily zasloužený potlesk. 

Pěkný podvečer zakončil malý ohňostroj, který jako vždy odpálil člen Dobrovolného hasičského sboru Břidličná. Nikomu z přítomných tak vůbec nevadilo sychravé počasí, ani drobné mrholení.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK ASK ČR Břidličná

admin, 4. 11. 2017, 9:10

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci