váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Národní kolo soutěže Zlatý list 2015

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se opět v areálu ZŠ Břidličná uskutečnilo krajské kolo přírodovědně  ekologické  soutěže Zlatý list, pořádané ČSOP. Toto kolo již třetím  rokem pořádá společně ZŠ a SK Břidličná.

Účast byla vysoká, vždyť se zde sešlo 50 družstev z 18 škol Moravskoslezského kraje.

Rovněž jsme se tak trochu pochlubili tím, že v kategorii M, obsadilo 1.místo, a tak postoupilo do závěrečného celorepublikového kola 6.členné družstvo složené ze žáků 6.třídy ZŠ Břidličná a v kategorii S družstvo ze ZŠ Mladecko.

A právě zde, končí první informace a  začíná nová Big grin

Naše družstvo Veverčáci se dne 15.6.2015 vydalo na týdenní soustředění do RS Jiskra v Náměšti nad Oslavou. Bylo by na dlouhé povídání jak se žáci těšili i připravovali do závěrečného kola. Vymyslet název a slogan družstva, nakreslit trička…. 

V den „D“ se v rekreačním areálu v Náměšti nad Oslavou sešlo v kategorii M 15 nejlepších družstev z celé ČR a v kategorii S dokonce 16, protože přijelo družstvo na tzv. Divokou kartu. Během týdne na soutěžící čekal bohatý program složený z přednášek, exkurzí a terénních cvičení. Kromě výuky však na soutěžící čekaly hry, soutěže táborák i  spousta nových kamarádů.  V průběhu pobytu si jednotlivé týmy vysloužily body za obhajobu „Práce pro přírodu“. A zde jsme z možných deseti bodů, získali 8,5. Paráda, obsadili jsme 3. – 5. místo !

V pátek však na soutěžící družstva čekala náročná  soutěžní stezka. Soutěžící bojovali z nástrahami při samotném průchodu na stanoviště i na něm samotném. Čekala je ornitologie, entomologie, krajinná ekologie, co je jedlé, botanika … Utahaní, ale spokojení se po skoro 4 hodinách dostali naši do cíle.

Sobotní dopoledne bylo odpočinkové, ale i tak by se napětí dalo krájet. Po obědě totiž  čekalo družstva vyhlášení výsledků.  Nejen naši Veverčáci byli napjatí jak obstáli. 

Stálo to za to ! Obsadili nádherné 9. místo z 15 „nej“ z ČR, nebo jinak porazili 6 krajů, např. Pardubický, Jihomoravský, Vysočina, Karlovarský …  Gratulujeme!

Víc o průběhu napoví foto.

 

Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 28. 6. 2015, 19:26

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci