váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Národní kolo 46. ročníku Zlatého listu

Národní kolo je finálovým vyvrcholením celé přírodovědné soutěže Zlatý list, na kterém se setkají nejlepší kolektivy z krajských kol. Je to týdenní akce s množstvím exkurzí, na kterých se účastníkům věnuje celá řada odborníků z oblasti přírodních věd. Letošní kolo proběhlo v termínu 18. – 23. 6. 2018 v rekreačním zařízení ve Štramberku.

Za náš kraj se ho v kategorii M zúčastnilo vítězné družstvo z přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná, tedy Baby team Ježci. Opět v osvědčeném složení Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota, Jan Repáň, Michal Buráň a Dominik Smékal. O jejich úspěších v oblasti přírodovědy a ochrany životního prostředí jste si mohli již mnohokrát přečíst ☺

V kategorii S Moravskoslezský kraj reprezentoval opět vítěz krajského kola, tentokrát ze ZŠ Město Albrechtice.

A jak to bylo dál? Vítězství v krajském kole žákům otevřelo cestu na republikové kolo mezi 14 nejlepších soutěžních družstev v ČR. Po absolvování řady zajímavých terénních cvičení a besed se v pátek 22. 6. 2018 všechna družstva vydala na soutěžní stezku. Zde na ně čekalo 11 odborných stanovišť a navíc v průběhu 4,5 km dlouhé trasy 20 označených rostlin k poznávačce.

Před samotným dnem „D“ však na týmy čekala obhajoba Práce pro přírodu, která byla tentokrát ve středu. O co jde? Žáci musí během 5 minut objasnit porotě, co a proč dělali pro přírodu. Pak následují dotazy odborníků. Následně je večer vyvěšeno hodnocení soutěžních týmů. Na tuto listinu se nám koukalo opravdu dobře ☺ Naši borci byli na 1. místě. Ale to je jen desetina celkových bodů.

Už vás nebudeme déle napínat a rovnou se podělíme o radost, která všechny ovládla po pátečním vyhlášení výsledků.

Baby team Ježci se stal třetím nejlepším týmem ČR v kategorii M!!! Ano, stáli „na bedně“ a od druhého místa je dělilo pouhých 1,5 bodu. Myslím, že v tomto případě je opravdu namístě Ježkům poblahopřát k nádhernému výsledku, viďte!

Navíc získali mnoho nových znalostí a zážitků. Jasně, nebylo to zadarmo. Proto kromě hodin studia bylo třeba získat i finanční prostředky na cestu i pobyt. Zde je třeba poděkovat za finanční pomoc MěÚ Břidličná, Nadaci Agrofert, ZŠ Břidličná a SK ASK ČR, která je současně naší mateřskou organizací.

diplom-zlatak-nahled

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 26. 6. 2018, 10:39

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci