váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Mladý zoolog 2017

ZOO Ostrava dne 9.11.2017. Všude je spousta dětí ve věku 12 – 15let. Hučí to zde jako v úle. Co se to děje, proč jsou právě teď a tady ?

Na „vině“ je již 40. ročník soutěže Mladý zoolog 2017, kterou pořádá právě tato zoologická zahrada ve spolupráci s Kruhem přátel zoo. Popravdě je o ni takový zájem, že probíhá ne jeden den, ale rovnou celý týden, a to ve dvou věkových kategoriích. V kategorii 1, tedy žáků 6 . – 7. tříd, se tentokrát zúčastnilo klání 176 soutěžních družstev. Kategorie 2 zahrnuje žáky 8. – 9. tříd. Letos byli zastoupeni 204 družstvy. A ještě jedno číslo, letošního ročníku se zúčastnila družstva ze 100 škol Moravskoslezského kraje.

Mnozí z vás už určitě tuší, že mezi soutěžními družstvy nemohli chybět ani mladí zoologové z Břidličné J. A máte naprostou pravdu. Jen co jsem si odučila předepsané hodiny, už jsme se společně vydali na cestu za novými zážitky i měřením nabytých vědomostí. Letošní ročník byl totiž zaměřen na znalosti ze života lichokopytníků.

V této souvislosti bych chtěla poděkovat organizátorům soutěže, že měli tolik pochopení a umožnili nám zařadit se mezi soutěžící i přes to, že jsme se mohli dostavit teprve v odpoledních hodinách!

A tak od 14 hod začala soutěž i pro dvě družstva přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná působícího při ZŠ. Obě soutěží v kategorii 1, tedy žáků 6. a 7. tříd. První je složené z již už „ostřílených“ bojovníků – Katky Bartozelové, Mirka Loukoty, Petra Oliše a Davida Marka. Druhé s dvou dívek – sedmaček – Aničky Sedláčkové a Terezy Krejčové. Rychle se vydávají do výukového centra, kde na ně čeká řada náročných otázek a úkolů, zpracovaných do pracovních listů. Zpět do cíle se dostávají po 30 minutách. Tváří se ale naprosto nadšeně s pocitem, že si tentokrát opravdu řádně zasoutěžili. Problém je, že se musí vrátit zase rychle zpět domů. A tak jim musí na samotnou prohlídku zoo stačit jen hodinka. I tak přijíždíme do Břidličné až po 18 hodině. A to nás čeká opět velmi náročný den na PřF UP Olomouc. A hned v pondělí vystoupení na Eko konferenci v Praze. Ale to není to nejhorší Smejici se. Daleko těžší je čekání na vyhodnocení celé soutěže a umístění našich družstev. Napětí trvá celých 5 dnů. Až ve středu se konečně dozvídáme kýžené výsledky. Pro mne jako vedoucí těchto mladých zoologů jsou velmi příjemné, vždyť z výše zmíněných 176 družstev skončilo to naše na 10. až 14. místě. Pro samotné soutěžící je však zklamáním, moc si přáli postoupit do finále. Jenže postupuje jen prvních 9družstev. Je to k vzteku. Zvláště, když je od postupu dělí pouhé 2 body L. Druhé družstvo se sice propadlo trochu hlouběji, ale i to skončilo ještě v lepší polovině. Tedy na 64. místě.

Proto pozornost a pochvala z úst vedoucí právě přítomných zástupců České školní inspekce, Mgr. Frankové, opravdu pohladila nejen mne jako pedagoga, ale především žáky. Nu, a pro samotné obyvatele města Břidličná jsou výsledky určitě dostatečným signálem o tom, že se jejich děti mezi ostatními rozhodně neztratí!

V samém závěru bych chtěla poděkovat vedení Asociace středoškolských klubů České republiky se sídlem v Brně, za stálou podporu našich aktivit, a to především finanční. I tentokrát byla celá akce plně hrazena z jejich fondu.

1617-1-nahled

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK ASK ČR Břidličná

admin, 21. 11. 2017, 8:22

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci