váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Mimořádné ocenění

     V celorepublikovém recyklačním programu Recyklohraní, do kterého je zapojeno přes 2500 ZŠ a SŠ z celé republiky, jsme i letos bodovali! Již loni byla ZŠ Břidličná mezi stovkou nejúspěšnějších škol. A letos jsme dokonce získali diplom přidělený pouze 63 nejlepším školám.

     A co je potřeba pro takové ocenění splnit? Tak především po celý rok pilně sbírat vybité baterie i vysloužilé elektrospotřebiče, ale i splnit řadu dalších úkolů, zaměřených na téma recyklace. Letos jsme tedy kromě krásného diplomu získali i 1000 bonusových bodů, za které si během roku si žáci vyberou odměny.
     Díky recyklačnímu programu již mají stolní fotbal a letos si za celoroční sběr vybrali sady na ping – pong a stolní hry. Samo s sebou nezapomněli ani na děti z DD Janovice, kterým vybrali Mega puzzle. Ale lákavých cen je v nabídce ještě mnoho, a tak naše žáky prémiové body moc potěšily. Dárky přijdou během září. O jeden důvod navíc, proč se zase těšit na nový školní rok :-).
     Program pokračuje i v dalším roce. Prosíme proto všechny spoluobčany, aby vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče nosili od září do školy, kde jsou umístěné sběrné nádoby.

Sběrači mají zelenou

     Tak jak již řadu let, i letos si nejlepší sběrači druhotných surovin ze ZŠ Břidličná zajeli na výlet. V sobotu 23. června se vydali do Zoo Olomouc, kde probíhal program Dobrodružství v Lanáčku. Děti tak během šestihodinového pobytu v zoo shlédly mláďata lvů, opiček kotulů, vlčat, ale také měsíčního opičího kluka siamanga.
     Když si všichni dostatečně prohlédli expozici a nakrmili lamy, vrhli se do víru soutěžení v Lanáčku. Kromě šplhání, prolézání a skákání si ti odvážní nechali pomalovat obličej. Tak se stalo, že zpět do Břidličné přijeli tygři, šmoulové, upíři, kočky a jiné zvířecí i pohádkové bytosti. Mezi další zajímavé atrakce patřila i jízda na čtyřkolkách. A tak si opravdu všichni našli to, co je nejvíce pobavilo.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor

admin, 28. 6. 2012, 22:11

Připojeno 1 komentář.

Komentáře

1 | ada | 21. 10. 2014, 16:34

jooooooooooooo konecne

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci