váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Milé, ale hlavně užitečné setkání

Ve dnech 29. – 30. 11. 2018 se žáci ze ZŠ Břidličná již podruhé setkali se záchranáři ze společnosti Zdravotníci s.r.o.

Poprvé to bylo již před dvěma lety. Tehdy přijeli mezi žáky, aby jim vysvětlili, ukázali, naučili, a procvičili základy první pomoci. Tyto základy je potřeba vždy po dvou letech znovu připomínat, zopakovat a procvičovat, a to jak u samotných žáků, tak i u pedagogických pracovníků.

Tím příjemnější a hodnotnější bylo i letošní setkání. Kromě opravdu profesionálního přístupu i spousty čerstvých informací z první pomoci, se letošní setkání soustředilo na zopakování a prohloubení již získaných znalostí, včetně srdeční masáže, ale především byl druhý modul zaměřen na dušení a popáleniny. I zde bylo potřeba si vše prakticky vyzkoušet, včetně využití pomoci „nápovědy“ prostřednictvím školené operátorky z telefonní tísňové linky 155, nebo z mobilní aplikace Záchranka. Tu si někteří žáci ihned nainstalovali do svých mobilních telefonů. Proč? V případě zranění v neznámém terénu, stačí zmáčknout jediné tlačítko a na místo, je vyslán sanitní vůz. Rovněž si vysvětlili rozdíl mezi tísňovou linkou 155 a 112, kterou má smysl využívat hlavně v zahraničí. Na řadu přišlo rozpoznání a ošetřování různých stupňů popálenin i prohlídka sanitního vozu.

Neméně zajímavé a svým způsobem i příjemné, bylo odpolední proškolení pedagogických pracovníků, kdy si všichni přítomní osvěžili své znalosti a doplnili si je o nové lékařské poznatky.

Je příjemné moct napsat i o pochvale, kterou uslyšeli z úst obou školitelů, Zbyňka a Martina, samotní žáci, pedagogové i vedení ZŠ. Čeho se týkala? Především velmi slušného, vstřícného a celkově disciplinovaného chování všech žáků.

Není proto divu, že se již dnes všichni společně těší na třetí setkání, které se uskuteční opět za dva roky. Třetí modul bude tentokrát věnován dopravním nehodám.

Celou akci opět zrealizovalo SK ASK ČR Břidličná za finanční podpory MěÚ Břidličná a Nadace AGROFERT.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 3. 12. 2018, 13:40

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci