váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Mezinárodní noc pro netopýry

     Program: Povídání o životě netopýrů, ukázky handicapovaných netopýrů ze záchranné stanice a jejich krmení, ukázky metod a technik výzkumu, které si mohou účastníci sami v terénu vyzkoušet.

     Cože, že byste měli o takový program také zájem ? Kdy a kde ???

     Tak to se vůbec nedivím, ale máte smůlu.

     Tento kouzelný večer se již uskutečnil, a to ve čtvrtek  17. září 2015 od 18 hod.

     Nu, a kde jinde, než v areálu ZŠ Břidličná. Ale na to už jste si asi za poslední roky zvykli, že nejvíce „Zvířátkovských akcí“ pořádá právě SK Břidličná při ZŠ ve spolupráci s předními odborníky z Centra popularizace PřF UP OL,  ČESON, ČSO, ZOO Ostrava a Olomouc a celou řadou dalších specializovaných organizací. 

     Letošního, již druhého setkání se zoologem Mgr. Evženem Tošenovským a jeho svěřenci, se zúčastnilo přes 50 zájemců o  chiropterologii. Stejně jako v předchozím roce, tak i letos si měli možnost prohlédnou z blízka tyto „záhadné“ malé savce  i speciální  pomůcky pro jejich lokalizaci a ochranu. Ti odvážnější je i sami krmili. Dozvěděli se rovněž   mnoho zajímavostí o způsobu života netopýrů i zákulisí   jejich kaskadérského způsobu létání. A co víc,  vzhledem k tomu, že byl pěkný podvečer vydala se většina z přítomných spolu s lektorem na procházku Břidličnou, aby si mohli v praxi vyzkoušeli práci s  ultrazvukovými detektory, které jsou klíčem pro určování hlasů a tím i druhů netopýrů. Štěstí jim přálo, a tak slyšeli hlasové signály, které vydává netopýr rezavý.

     Mezi účastníky samozřejmě nechyběli členové přírodovědného kroužku SK Břidličná, kteří se hned na místě dohodli, že jen co si našetří na kvalitní celoroční netopýrovník, na čem už pracují i tím, že na samotné přednášce nabízeli vlastnoručně vyrobené upomínkové netopýrky, přijede Mgr. Tošenovský mezi ně.  Nejen že jim pomůže vybrat vhodné místo pro umístění, ale přiveze netopýří trus, který přispěje k tomu, aby se netopýři v nové  budce dříve zabydleli. A nejen to, pro příští ročník Mezinárodní noci pro netopýry s sebou přiveze i stavebnice letních budek, které si budou moct zájemci sami sestavit.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 21. 9. 2015, 12:27

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci