váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Májová notička 2017

11. 5. se na ZŠ v  Břidličné konal 20. ročník okresního kola pěvecké soutěže ,,Májová notička“. V tento den se sjelo do Břidličné 75 zpěváčků z 11 škol z celého okresu, což byl rekordní počet.

Úvodního slova se ujal ředitel naší školy Mgr. Šimůnek. Pozdravil nás i starosta města p. Kladníček, kterému tímto děkujeme i za finanční podporu.

 

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Při zahájení vystoupila děvčata z deváté třídy pod vedením B. Gyorgyové. Zazpívala nám a tím připomněla, jak ten čas letí, pí Poláčková, která byla jednou z prvních účastnic této soutěže. Teď je maminkou a její dcerka soutěžila letos za prvňáčky. Také jsme využili tatínka, který pochází z Velké Británie. Zahrál a zazpíval nám jednu skočnou, lidovou britskou.

Po tomto úvodu se soutěžící rozešli do jednotlivých kategorií, kde zasedala vždy trojčlenná porota. Soutěž probíhala svižně a jenom jsme žasli nad výkony dětí a pestrostí lidových písní.

Byl to zážitek!

Po proběhlé soutěži zpěváčci obdrželi občerstvení, aby jim lépe ubíhal čas, než se porota poradila. A byl to složitý úkol.

Před vyhlášením vystoupily děti z prvních tříd pod vedením p. vychovatelky P. Lambelin.

Vyhlášení výsledků probíhalo společně, děti byly rozděleny do třech pásem: bronzového, stříbrného a zlatého. Každé dítě obdrželo diplom a slavíčka z příslušného pásma. Za každou kategorii byl vyhlášen absolutní vítěz, který nás na závěr potěšil svým zpěvem. V I. kategorii zvítězila T. Friedrichová (ZŠ Jesenická, Bruntál), v II. kategorii byla absolutní vítězka D. Vojáčková (ZŠ Jesenická, Bruntál) a ve III. kategorii byl vyhlášen M. Sedlák (ZŠ Dvoř. okruh, Krnov). V kategorii dvojhlasů byly absolutní vítězky I. Kozelková a Š. Monsportová (ZŠ Horní Benešov).

Myslím si, že soutěž proběhla v klidné, milé a slavnostní atmosféře, a že všichni prožili příjemné dopoledne s lidovou písničkou.

Patříme do regionu, kde je málo tradičních, či folklorních zvyků a obyčejů. Alespoň tímto způsobem můžeme přispět k přetrvání kulturních hodnot našich předků, které je nutno předávat našemu potomstvu od útlého věku. Doufám, že se nám to daří.

 

 

 

 

Mgr. Renata Zapletálková

admin, 22. 5. 2017, 10:16

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci