váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Lyžařský výcvik 2010

Jak jsme se učili lyžovat…

Zima, kopy sněhu a autobus má velké zpoždění. Tak tohle byl začátek lyžařského výcviku žáků sedmých tříd Základní školy v Břidličné. Stará Ves není daleko, takže cesta netrvala příliš dlouho. Hned po příjezdu do Žďárského Potoka jsme se ubytovali na chatě Relaxe, kterou jsme si šli nejdřív celou prohlédnout a byla pro nás příjemným překvapením. Následoval oběd a chvilka odpočinku. Nezbývalo, než se obléknout a vyrazit na lyže. Pod kopcem jsme se rozdělili na tři skupiny. Jelikož na lyžích někteří ještě nikdy nestáli, patřili do skupiny začátečníků, které měla paní učitelka Gardoňová. Druhá skupina byla pokročilí, které měl pan učitel Soldán a poslední skupinku tvořili snowboardisti a ty učila paní učitelka Králová. Na sjezdovku a zpátky na chatu jsme jezdili terénními auty vedoucího, kterému jsme mohli říkat Šouvit. Museli jsme jezdit po skupinkách, protože na chatě Relaxe byli ubytovaní i lyžaři z dalších dvou škol, ze Žďáru nad Sázavou a z Dlouhé Loučky. Večer jsme měli připravený program, kde jsme hráli různé hry. Po skončení večerního programu jsme se chystali na spaní. Další den po snídani jsme šli opět lyžovat. Všichni lyžaři, snowboardisti a hlavně někteří začátečníci dělali velké pokroky a už také zvládali bezpečně jízdu na vleku. Po každém obědě jsme si šli odpočinout, jelikož nás odpoledne čekalo další lyžování. Druhý večer jsme měli na programu seznamovací diskotéku. Všichni se na ní pořádně vyřádili, protože byla společná pro všechny školy, což se nám moc líbilo. Ve středu odpoledne jsme měli volno, a proto paní učitelky pro nás připravily hry. Soutěžili jsme i o miss a missáka. V kategorii děvčat titul miss získala Pavlínka Vejmolová, první vicemiss byla zvolena Aneta Mihálová a druhou vicemiss se stala Veronika Šmíhalová . Mezi kluky zvítězil Dušan Hargaš před Martinem Semančíkem a Honzou Kladníčkem. Tento den jsme šli lyžovat jen odpoledne. Na kopci nás čekalo milé překvapení, přijeli se na nás podívat pan učitel Hnilo a pan zástupce Glacner. Večer jsme opět hráli hry. Ve čtvrtek jsme šli lyžovat zase dvakrát, dopoledne i odpoledne. Ten den se na nás přijela podívat i paní ředitelka. A večer jsme měli opět diskotéku, tentokrát rozlučkovou. No a máme tu poslední den. Určitě by všichni byli rádi, kdyby lyžák pokračoval ještě aspoň pár dní, ale měli jsme taky povinnosti do školy. V pátek jsme šli lyžovat naposledy. Naši vedoucí nám připravili závod ve sjezdoslalomu, kterého jsme se až na malé výjimky zúčastnili všichni. A výsledky? Tady jsou: Chlapci – 1. místo obsadil Honza Kladníček, 2. místoTonda Šuba a 3. Místo Martin Semančík. Děvčata – 1. místo Pavlína Kubíková, 2. místo Aneta Mihálová a 3. místo Míša Maderová. Po závodech nás čekal oběd, balení, loučení a bohužel i odjezd domů. Celý lyžařský výcvik byl pro nás pro všechny krásný zážitek a budeme na něj velice rádi často vzpomínat.

Chcete se podívat na fotky? Klikněte zde

Lenka Mihálová, 7. B

admin, 17. 2. 2010, 13:55

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci