váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Jsme děti jedné školy - tedy spíš budeme děti jedné školy

V příštím školním roce do naší třídy IV. A přijdou noví spolužáci ze Základní školy Ryžoviště. Bude jich pravděpodobně devět a my jsme byli netrpěliví a chtěli je co nejdříve poznat. A tak jsme je k nám pozvali na návštěvu. V rámci Osobnostní a sociální výchovy jsme využili hry a aktivity, které sloužily k rozvoji sebepoznání, k poznávání druhých lidí, ke komunikaci……

A jak jednotlivé aktivity probíhaly?

Nejprve jsme dětem z Ryžoviště ukázali naši školu, aby věděli, kde je jídelna, šatny, ale také třeba nepostradatelný bufet a tak trošku jsme se „oťukávali“ Bylo vidět, že děti z Ryžoviště jsou dost nejisté a naše pro ně „velká škola“ v nich vzbuzovala jisté obavy. Potom jsme si zkusili první aktivitu s názvem“ Jaký máš odhad na lidi?“ Děti v čtyřčlenných skupinkách přiřazovaly povolání k jednotlivým osobám. Z následné reflexe vyplynulo, že není dobré dát hned na první dojem a důležité je nejprve člověka poznat. Pak pokračovala další aktivita, kdy si děti tvořily myšlenkovou mapu k pojmu „JÁ“ ( co umí, mají, znají, baví je, co je jejich cílem, kým by se chtěly stát…..) Cílem aktivity bylo uvědomit si, kdo jsem a odvážlivci své myšlenkové mapy představovali a my se tak navzájem poznávali. Poté děti obdržely předtištěný formulář, který vyplnily (další aktivita s názvem „Jaký jsem“.) Chodily po třídě a vyměňovaly si informace o sobě, hledaly, zda mají s dotyčným něco společného. Takto se žáci museli „dát do řeči“ s každým ve třídě. Díky této aktivitě si žáci mohli najít svou spřízněnou duši. No a také jsme si vyrobili naše portréty, abychom na sebe přes prázdniny nezapomněli. V tělocvičně jsme si společně zahráli vybíjenou a ukázali dětem z Ryžoviště i naše zvířátka z chovatelského kroužku. Věřím, že to pro všechny děti byl prima strávený den. Snad i proto jsme je pozvali ještě jednou , a to tentokrát na konci června, kdy si společně zasportujeme.

obrazek obrazek
obrazek obrazek
obrazek obrazek


 

Mgr. Hana Dobrozemká

admin, 16. 6. 2017, 9:03

Připojeno 1 komentář.

Komentáře

1 | Radmila Jarmarová | 25. 6. 2017, 9:21

Noví žáci .

Paní učitelka Mgr.H.Dobrozemská nás nepřestane překvapovat svými skvělými nápady,
například,
jak seznámit nové žáky zábavnými a zároveň poučnými aktivitami se spolužáky i celou školou.
Je to vždy radost , když na škole pracuje tak výborný pedagog.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci