váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Jaro v našem zoo koutku

Jaro vždy bylo, a stále je, časem nových nadějí, zážitků a radosti! Nejinak je tomu i v našem oddělení přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná, tedy v našem zoo koutku.

Mezi ty nejhezčí patří určitě rozšíření našich Teddy králíčků. O překvapení se tentokrát postarala „králička“ pojmenovaná Jonáška. Přivedla na svět a dokonce ukrmila 4 malá králíčata. Někomu se může zdát, že to nic není, že králici chovaní pro užitek, jich mívají daleko víc. A má, pravdu. Běžně chovaní domácí králíci jsou však zcela jiná skupina. Naši zakrslí králíčci jsou na tom úplně jinak a běžně jich nemají najednou víc než dvě. Takže chápete, že ta naše „čtyřčata“ jsou velký chovatelský úspěch. Zásluhu na něm mají především Natálka Lašáková a Natálka Ognarová, které se o chovaná zvířátka perfektně a obětavě starají.

Ale tím ještě novoty nekončí. K naší hrdličce, přibyly i dvě další. To, aby jí ve voliéře nebylo smutno. Také v akváriu, přebudovaném na terárium, přibyl další přírůstek – agama vousatá. Ještě nás čeká „jarní vygruntování“ právě v sekci akvárii, ale i na ta přijde brzy čas.

Tak vidíte, co radosti může takový malý zoo koutek vykouzlit. Smejici se

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 25. 4. 2018, 8:17

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci