váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Jaro už je tu

     Ano, přesně takové pocity měli senioři z Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici, když u jejich domu zastavil v úterý 31. 3. 2015 autobus plný dětí. To mezi ně opět přijelo 20 žáků  – členů SK Břidličná při ZŠ a dva pedagogové.

     Tato návštěva nebyla náhodná, ani  první. Senioři a „omladina“ se spolu setkávají pravidelně již čtvrtým rokem, většinou v době adventu. Tentokrát si však žáci řekli, že navštíví „své“ seniory jako poslové jara. 

     Samotné návštěvě ale předcházelo mnoho hodin dobrovolné přípravy programu s velikonoční tématikou. Hudební  část jim pomohla nastudovat paní učitelka Mgr. Bronislava Györgyová. Scénku si zrežírovali a nacvičili žáci z 9. A sami.  O taneční vystoupení se postarala tři děvčata z 6. třídy. Nechyběla ani sólová vystoupení Adély Poláčkové – flétna i Marií Zaoralové a Paličkové na klávesy.

     A aby byla atmosféra opravdu zcela velikonoční, o to se postarali Robin Kopečný, opět z 9. třídy tím, že pro mužskou část osazenstva domova upletl jako dárek vlastnoručně 11 klasických pomlázek, a také  Katka Mihálová, která  upekla a nazdobila dva krásné piškotové beránky. Svým dílem přispěl i keramický kroužek SK Břidličná, který  vyrobil 36 drobných dárečků.

     Když bylo vše hotovo, mohli se všichni rozjet za „svými babičkami a dědečky“. Setkání bylo jako vždy milé, oboustranně vstřícné a přínosné. Jen čas opět velmi rychle utíkal, což bylo všem líto.

     Tentokrát však nebude třeba čekat na další setkání zas až do Vánoc. Díky projektu Nadace AGROFERT, do  kterého se SK Břidličná přihlásil, se mohou navštěvovat  častěji, protože jim pro tento rok finančně na dopravu  přispěla právě již zmíněná nadace. Tím všem odpadá jedna velká starost, kdo zaplatí objednaný autobus. 

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
edoucí SK Břidličná

admin, 8. 4. 2015, 12:07

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci