váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2017/2018

Zlatý list

9. 5. 2018

Ředitelské volno pouze pro 2. stupeň

9. 5. 2018

Ředitelské volno:

25. 5. 2018

Poslední den školního vyučování 2017/2018:

29. 6. 2018

Hlavní prázdniny:

2. 7. - 31. 8. 2018

Jak jsme se učili lyžovat

Už od prvních sněhových vloček letošní zimy se prvňáčci těšili na to, jak pojedou v lednu na lyžařský výcvik. V týdnu od 17. do 20. ledna děti do školy nenosily aktovku, ale batoh s termoskou s čajem a svačinkou. V pondělí v 8 hodin ráno pro ně přijel mikrobus s instruktorem lyžování, děti nasedly a už se jelo do Karlova, kde čekalo dalších pět instruktorů lyžování z lyžařské školy Profi Ski a School Jeseník pod vedením pana Michala Prokopa.

a-jeste-jednou

Po perfektně zorganizované desetiminutovce děti stály venku na svahu v lyžácích, reflexních vestách a helmách u svých lyží. A vše mohlo začít. Malá rozcvička, taneček, honička a konečně jízda – nejdříve po jedné lyži, za chvíli po dvou. Náročnost výcviku se stupňovala tak, že na druhý den už všichni sjížděli slalomem z kopce. Třetí den následovala jízda na vleku, slalom mezi zvířátky. Vrcholem výcviku byl čtvrtý den, kdy se všechny děti zúčastnily závodu a získaly zlaté medaile a diplom. Cesty domů byly vždy veselé, protože se každý den z reproduktorů v mikrobuse nesla nějaká pohádka v podání buď paní učitelky nebo Kačky Horňáčkové nebo Vojty Mihála. Byl to báječný týden, slíbili jsme si, že ho za rok opět zopakujeme.

, 28. 1. 2011, 19:21

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci