váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Info z SK Břidličná

     Je zde opět  září a spolu s ním i naše první zprávy z SK Břidličná. A že jich není zrovna málo.

     Tak především jsme se dne 1.9.2015 podíleli na svátečních chvílích připravených pro nové prvňáčky a předškoláčky, při jejich přivítání představiteli města a školy. Právě předškoláčci si podle našeho názoru zasloužili malé pohlazení v podobě  dárkového balíčku, který jsme pro ně připravili a věříme, že je potěšil.

 

     Rovněž jsme se  dne 4. 9. 2015 vydali na zámek  do Holešova. Byl to vlastně výlet pro nejpilnější sběrače druhotných surovin a hlavně milovníky přírody. Jistě si vzpomenete, že tento výlet za sběr je již tradicí, ale letos jsme dali dětem možnost výběru, a to v tom smyslu, že se mohly sami rozhodnout co je pro ně větší odměnou. Zda je to čokoláda, nebo již zmíněný výlet. Ti, kteří dali přednost výletu, tak mohli autobusem objednaným u ing. Petríka, vyrazit za dobrodružstvím a poznáváním zároveň. V zámku si mohli výletníci prohlédnout hned několik expozic. Mezi ty hlavní patřila bezesporu výstava exotických zvířat a zároveň i nejohroženějších druhů na Zemi. Mohli si zde  prohlédnout a nakrmit nejmenší opičky světa kosmany zakrslé, ale i tamaríny , pohladit africké želvy, agamu, chameleóny,  ale i burunduky.

Fotky

     Nu, a do třetice jsme pro zájemce o přírodu opět ve školním roce 2015/16 otevřeli Přírodovědný a Chovatelský kroužek. I v letošním roce čeká na členy zoo kroužku několik vylepšení chovatelského zařízení – 3 akvarijní sety, nové chovné nádoby pro raky a želvy. Dále nové přírůstky ve voliéře, malí králíčci  a dokonce i strašilka australská. O to, že se zvířátkům i přes prázdniny tolik dařilo se letos zasloužily členky kroužku Iva Stonáčková a Anežka Adámková z dnes již 7. A.

dsc-0059-nahled

     Pro zájemce jsou bližší info o členství a předběžném plánu činnosti v kroužcích uveřejněny na stránkách školy, nebo ve sborovně (přihláška).

     Pokud jste dočetli až sem a zdá se vám náš program zajímavý, jsme moc rádi.

     Současně chceme využít této příležitosti a pozvat vás na

 

Mezinárodní noc pro netopýry,
kterou pořádáme již druhým rokem ve spolupráci
s Přírodovědeckou fakultou UP Olomouc
a Českou společností pro ochranu netopýrů. 

Uskuteční v prostorách ZŠ Břidličná dne 17.9.2015  od 18 hod.
Jako lektor přijede opět zoolog Mgr. Tošenovský. 

 Všechny vás srdečně zveme a těšíme se na Vaši účast!

                                                                                                                                                            

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 6. 9. 2015, 12:52

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci