váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Hody, hody, doprovody…

     Tato dětská říkanka je neklamným znamením příchodu jara a spolu s ním i Velikonoc. Svátky byly již od nepanšti spojovány se slunovratem, tedy znamením, že zima je již definitivně pryč a do přírody se vrací naděje na nový život.

     Později se staly i jedním z nejvýznamnějších církevních svátků. Ať tak, či tak, pro mnohé z nás jsou velikonoční svátky skutečnou oslavou nového života, kdy se radujeme z malých kuřátek, zajíčků, jehňat… Ale zrovna tak z rozkvetlých květů petrklíčů, bledulek, narcisů a snítek zlatice.
     A co je obzvláště sympatické, je rovněž fakt, že do dnešních dnů přetrvala celá řada veselých lidových zvyků a tradic, vázajících se právě k Velikonocům. K těm nejznámějším patří barvení vajíček, pletení pomlázek i dalších krajových zvyků. Proto není divu, že jsme se k všeobecné sváteční náladě připojili i my.
     Na úterý 3. dubna připravili členové SK Břidličná již 6. ročník velikonoční dílničky. A tak si i letos mohli všichni zájemci z řad dětí i dospělých vlastnoručně vyrobit nejrůznější velikonoční ozdoby. Tím ale pro SK Břidličná oslavy jara ještě nekončí. Vždyť je ještě třeba probudit všechny broučky :-) !
     Proto již dnes zveme všechny na již tradiční Probouzení broučků, které se uskuteční začátkem května. Přesné datum zveřejníme včas prostřednictvím www stránek a vylepených plakátů.
     Takže se neloučíme, ale naopak už dnes se těšíme na brzkou viděnou !!! :-)

Hody, hody, doprovody…-nahled

Mgr. Květa Děrdová

admin, 8. 4. 2012, 23:02

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci