váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Herpetolog Ivan Zwach

     Kde se vzaly, tu se vzaly, dne 6.6.2012 se v učebně ZŠ Břidličná znenadání objevily žáby, želvy, ještěrky a hadi. Jak je to možné a copak se to vlastně stalo, kdo za to může ? Na všechny tyto otázky je jen jedna jasná odpověď. Přinesl je s sebou přední český herpetolog Ivan Zwach, který pro žáky 6.A připravil přednášku na téma Obojživelníci a plazi.

     Žáci se v průběhu této přednášky dozvěděli spoustu nových informací, ale také si ověřili, že některé informace ze školních lavic již znají. Pan Zwach byl dokonce velmi překvapen, že někteří žáci mají opravdu velmi dobré přírodovědné znalosti a moc je chválil.
     Na konci dvouhodinové přednášky měli žáci možnost pohladit si korálovku či užovku stromovou, ale také viděli všechny druhy ropuch žijících v ČR i mnoho dalších obojživelníků a plazů.
     Ale to není ještě všechno. Aby to totiž nebylo líto deváťákům, nepřišli ani oni o zajímavé povídání. I pro ně si pan Zach připravil velmi poutavou přednášku. Z ní se dozvěděli zajímavosti a základní poznatky z oboru Krajinné ekologie.
     Během dvou hodin jim byly vysvětleny základní pojmy. Ale co bylo snad ještě větším přínosem bylo, že se zaměřili na krajinnou ekologii v praxi.
     Za uskutečnění těchto přednášek děkujeme samozřejmě především panu Ivanu Zwachovi, ale rovněž tak SVČ Bruntál, které tyto zajímavé přednášky organizuje, a za finanční spoluúčast již tradičně SK Břidličná, podporující nové výukové trendy.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
koodinátor EVVO

admin, 11. 6. 2012, 21:26

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci