váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Haló, haló, hlásí se opět Břidličná

     A tentokrát začneme zprávou o úspěchu ve výtvarné soutěži s poněkud delším, ale jednoznačným názvem  „Ztvárněte všechny druhy sýkor, které vám přiletí na krmítko“. Vyhlašovatelem byla ČSOP. Jednalo se o součást zimního kola celorepublikové soutěže Živá zahrada. Byla vypsána v lednu 2016, a jak jinak, zúčastnili se jí i žáci naší školy.

sykorky-nahled

     Úkolem bylo nakreslit na obrázku co nejvíce druhů sýkorek, které můžeme sledovat u krmítka během zimního přikrmování. Povolena byla libovolná výtvarná technika s jedinou podmínkou, aby si byly jednotlivé druhy opravdu podobné Big grin .

      Nebudu vás už napínat a prozradím, že se nám opět zadařilo. A to hned dvakrát. Naše nadějné výtvarnice Eliška Šopíková a Kristýna Tatoušková z 6. A  obsadily v soutěži hned dvě čelní místa. Eliška skončila na 2. místě a Kristýna na 3. místě. Oběma gratulujeme a přejeme další úspěchy.

      V měsíci dubnu proběhla rovněž okresní kola Biologické olympiády. Jejich pořadatelem je již tradičně SVČ Méďa v Krnově. Letos jsme opět měli zastoupení ve dvou kategoriích, a to C a D. Ze školního kola se letos probojovali Nela Koutná, Maxmilián Slavík, Adéla Poláčková a Eliška Hánová. Je nutné říct, že na rozdíl od předešlých ročníků, kdy jsme měli v olympiádě vždy žhavá želízka v podobě Marie Zaoralové a Marie Paličkové, které jsou již na středních školách, tentokrát jeli hájit naše barvy i nové posily. O to víc nás, a věříme, že i vás, potěšila informace o krásném pátém místě, které si v silné konkurenci 21 nejlepších účastníků ze všech škol Bruntálského okresu, vybojovala v kategorii D Adéla Poláčková. Ke gratulaci je ještě nutné dodat, že za sebou nechala i zástupce všech zúčastněných gymnázií! A nejen to, průběžně s přípravou na olympiádu se dokázala věnovat i vlastnímu projektu, s nímž se zúčastní 12. 5. 2016 soutěže Věda je zábava na PřF UP v Olomouci. A již 9. května posílí rovněž v kategorii S  šestičlenný soutěžní tým, který bude hájit naše barvy v krajském kole přírodovědně ekologické soutěže Zlatý list. 

bio

     Takže Adéle, ale rovněž všem ostatním zaníceným přírodovědcům gratulujeme k dosaženým úspěchům, a přejeme hodně sil i vědomostí do dalších soutěžních klání!

 

 Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 28. 4. 2016, 12:46

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci