váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

EVVO areál

     Prázdniny jsou v plném proudu, ale v ZŠ Břidličná se již starají o to, jak překvapit a čím potěšit  v září  své žáky.

logo

     Po dokončení  úprav samotné budovy se teď zaměřili na extravilán.  Venkovní  prostory jsou totiž nedílnou součástí školy a  je vhodné se tudíž nezříkat možnosti  rozšířit výuku i do  těchto prostor.  Z toho důvodu se již z dřívějšího grantu  podařilo vybudovat jezírko, ptačí voliéru i altánek, který sloužil jako venkovní učebna, ale i možnost klidného posezení pro místní obyvatele v odpoledních hodinách.

     Vzhledem ke kladné odezvě žáků i pedagogů se proto v letošním roce rozšíří možnost využití venkovní učebny – altánu i  při zhoršeném počasí. Altánek totiž získal nové dveře a **okna, čímž se částečně zateplil a ještě do jeho výbavy přibyly malé stolky.  Bude jej tak možné využívat ještě i v listopadu a v předjaří.

     Druhým překvapením, které by mělo přispět k rozšíření environmentální výchovy je prožitková stezka.  Na její trase se budou děti moct projít po různých podkladech – povrchu z oblázků, šišek, kůry……

      Nu, a protože v každém správném příběhu je vždy něco do třetice, nejinak je tomu i zde.

     Do třetice totiž začnou žáci od září  v některých vyučovacích hodinách  pečovat o tři  bylinkové pyramidy osázené 18 základními druhy rostlinek. . Současně se i dozví mnoho zajímavého o jejich pěstování,   léčivých schopnostech i konkrétnímu využití v kuchyni.

     Určitě každého čtenáře napadne otázka, kde na to škola vzala prostředky.

     Máte pravdu, bez pomoci  Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí na podporu udržitelného rozvoje, by se nic z výše jmenovaných  aktivit nemohlo uskutečnit. Jen díky finanční pomoci pocházející z tohoto fondu se dalo vše zrealizovat.

img-0201-nahled

img-0202-nahled

 

 Mgr. Květa Děrdová
Koordinátor EVVO

admin, 16. 7. 2014, 19:31

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci