váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Evropa kolem nás 2014

     Přiblížil se konec školního roku 2013/14 a s ním i ukončení a vyhodnocení 6. ročníku korespondenční zeměpisně-ekologické soutěže Evropa kolem nás.

      V letošním roce se jí zúčastnilo 120 tříčlenný soutěžních týmů (360 soutěžících) ze 48 ZŠ a víceletých gymnázií z tří moravských krajů – Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského. Je však třeba říci, že soutěž nakonec dokončilo 99 družstev (297 žáků) ze 45 škol.

     Vyhlašovateli a pořadateli soutěže jsou ASK ČR o.s. se sídlem v Brně a studentský klub SK Břidličná při ZŠ Břidličná.


ask

 

     Samotná soutěž má dvě kola a podle věku účastníků, je rozdělena do dvou kategorií. První etapa je vyhlašována v březnu a druhá v dubnu. Během tohoto období plní soutěžící řadu vědomostních i dovednostech úkolů, které jsou zaměřeny na poznávání zajímavostí a faktů ze zemí Evropy a rovněž oblast ekologické problematiky.

     Záměrem vyhlašovatelů vždy bylo nenásilnou formou, pomocí křížovek, doplňovaček, skládaček a kvizů přimět účastníky soutěže, aby sami získávali informace prostřednictvím využití  PC a poučení hledali rovněž v knihách.  Tomu rovněž přispěla snaha ohodnotit každého účastníka nejen diplomem či účastnickým listem, ale i malým dárkem.

     Filozofie získání zájmu školáků o soutěž právě myšlenkou, že není poražených, neboť každý kdo si osvojí jakoukoliv novou informaci či dovednost, je vítězem, se osvědčila. Potvrzují to každoroční kladné zpětné ohlasy ze škol, ale i narůstající počet účastníků. To je sice pro organizátory opravdu velice povzbudivé a dává smysl jejich práci, ale rovněž klade velké nároky nejen na čas, ale i získávání finanční či věcné podpory soutěže. Bez skutečné podpory institucí, organizací a firem, by toho nebylo možno dosáhnout. K těm nejstálejším sponzorům patří především Olomoucký krajský úřad, firma E.ON, firma SERA, ALBI a.s. MIKI FUN, s.r.o., Vydavatelství Mf, Abatros Media a.s., VZP, EKO-KOM a.s, Naše příroda,o.s., ČSZ, z.s., Robimaus – sdružení Magdaléna a Robert Javorských.

A  kdo se v letošním roce umístil na prvních 5 místech ? 

V kategorii I. to jsou:

           1. místo – ZŠ Hlubočky – Mariánské Údolí

           2. místo – ZŠ Břidličná

           3. místo – ZŠ a MŠ Pňovice

           4. místo – ZŠ Lichnov

           5. místo – ZŠ Brumov

 

V II: kategorii:

           1. místo – Lichnov

           2. místo – ZŠ Břidličná

           3. místo – ZŠ a MŠ Andělská Hora

           4. místo – ZŠ Zábřeh

           5. místo – Gymnázium Šumperk

 

Praktický úkol: kategorie I.

           1. místo- ZŠ Paseka

           2. místo – ZŠ Zábřeh

           3. místo – ZŠ a MŠ Bernartice

                           

Kategorie II. 

           1. a 2. místo – GJB a SPGŠ Přerov

           3. místo ZŠ Opava, Vrchní

 

     Je však nutné říct, že počty bodů mezi jednotlivými místy – družstvy byly velmi těsné, a proto si opravdu všichni zaslouží nejen gratulaci, ale i výše zmíněný dáreček.

 

Květa Děrdová

Vedoucí SK Břidličná

admin, 19. 6. 2014, 14:11

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci