váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Dobytí Pevnosti poznání

Nejedná se o žádnou ukázku historické bitvy, kdepak!  Nepřijeli jsme do Olomouce dne 23.3.2016  nic ničit. Přesto jsme však věřili, že si odvezeme nějakou tu kořist v podobě nabytí nových poznatků.   A nemýlili jsme se.

To bylo tak. Po loňské návštěvě Noci vědců, která se všem vryla pevně do paměti řadou super zážitků, jsme si moc přáli zase se tam podívat – tedy do interaktivního muzea vědy Pevnost poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc, kde probíhají vzdělávací akce. Vzhledem k tomu, že se blíží další ročník Krajského kola 44. ročníku Zlatého listu, tedy celorepublikové přírodovědně ekologické soutěže družstev, kterého jsme v prostorách ZŠ Břidličná  pravidelným pořadatelem, cítíme jakousi povinnost dobře se připravit. Nechceme přece udělat našemu přírodovědnému a chovatelskému kroužku hanbu.  A tak každá nová informace o živé i neživé přírodě je pro nás opravdovým pokladem.

Proto jsme se rozjeli odpoledne, hned po výuce, právě sem a nelitovali jsme :-) !

V Pevnosti jsme si vybrali  program nazvaný Voda. Řekli byste „ hmm obyčejná voda, co je na ní zajímavého“ , jenže to je právě omyl. Pokud vám o té vodě začne povídat někdo, kdo jí opravdu rozumí, je to jako hodně dobrodružný film. Výhodou je, že děje tohoto filmu se můžete i bezprostředně účastnit, ledacos si sami vyzkoušet, ověřit… Prostě je to paráda a záleží jen na každém, co si zapamatuje, tedy jaký poklad si odnese.

My věříme, že ten náš nám pomůže zase lépe poznat přírodu a pomáhat jí. I tuto cestu jsme si mohli dopřát díky SK Břidličná, který tyto aktivity pravidelně podporuje.

Fotky

 

                                 Květa Děrdov
vedoucí SK Břidličná

admin, 28. 3. 2016, 20:44

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci