váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Deváťáci a jejich EVVO prográmky

     Abychom nepsali jen o tom, co se chystá, nechali jsme si na závěr informaci o akci, která právě úspěšně probíhá.

     Pod názvem Deváťáci a jejich EVVO prográmky vznikl projekt zábavně poznávacích programů pro mladší děti. Za cíl těchto setkání si žáci 9. tříd  ZŠ Břidličná vytyčili seznamovat malé kamarády nenásilnou formou, pomocí her, soutěží a povídání s problematikou EVVO, jak ji vidí oni. 

     První setkání se uskutečnilo v těchto dnech v rámci Mezinárodních dnů hospodářských a obecně všech zvířat, s dětmi v MŠ Ryžoviště a MŠ Břidličná.

     Děvčata Anička Bittnerová, Anička Fábryová a Terezka Doleželová si připravila hodinový zábavný program, v němž hravou formou seznamovala své malé kamarády s potřebností nezapomínat na to, že kromě lidí mají právo žít na Zemi i nejrůznější zvířátka a že je navíc k vlastnímu životu vlastně moc potřebujeme. A tak si s dětmi nejen povídaly, hrály, skládaly, soutěžily, ale i zazpívaly písničky a zarecitovaly  básničky  v nichž  figurovala nejrůznější zvířátka.

     O tom, že se společné dopoledne vydařilo, svědčí nejen pochvalná slova paní učitelek ve jmenovaných MŠ, ale především spokojené děti.  

     A vzhledem ke kladnému ohlasu všech zúčastněných se deváťáci rozhodli, že budou v tomto projektu pokračovat během celého školního roku, a to nejen pro děti z MŠ, ale i své mladší spolužáky.

     Pro úplnost je však třeba dodat, že za příjemně strávenou hodinkou s mrňaty se pro děvčata, ale nejen je, skrývá nejedna hodina příprav celého programu, shánění i výroby pomůcek, „oprašování textů písniček“ i počáteční nervozita… Prostě vše, co k takovému projektu patří. Proto si jistě právem zaslouží  pochvalu a podporu ze strany všech pedagogů :-)

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
koordinátorka EVVO 

admin, 7. 10. 2013, 20:45

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci