váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Deváťáci a jejich EVVO prográmky jsou opět zde

Od letošního října se můžete v MŠ z okolí setkat i se žáky ze ZŠ Břidličná. Ne, že by si potřebovali zopakovat základy, naopak. Jezdí mezi děti proto, aby jim nenásilnou formou ukázali, jak důležité je najít si správný vztah k přírodě a zvířátkům, se kterými se v ní mohou setkat.

Ale vraťme se tak trochu k začátkům této akce. Původní myšlenka vyšla z řad deváťáků již ve školním roce 2013/14. Tehdy se rozhodli, pod odborným vedením, ukázat možnost výuky EVVO z trochu jiného pohledu. Tak vzniklo pásmo programů pro MŠ s názvem Deváťáci a jejich EVVO prográmky. Neváhali a rozjeli se do MŠ v okolí a rovněž si zvali děti i do ZŠ.

Již první ročník se vydařil, alespoň soudě podle ohlasu dětí i paní učitelek z MŠ. O tom, že to byla nosná myšlenka, svědčí i to, že mnohé z tehdejších žáků, zkušenost s malými dětmi ovlivnila natolik, že se rozhodli věnovat jim svůj čas i do budoucna jako vedoucí kroužků. 

Po roční odmlce na ně ve školním roce  2016/17 navázali i žáci letošní devítky. A hned na říjen si připravili první prográmek nazvaný Zvířátka kolem nás. Rozjeli se s ním do dvou MŠ, a to do Kočova a Rýžoviště. Společně s dětmi si tam nejen povídali, hráli a soutěžili, ale i rozdávali drobné odměny. Samozřejmě nezapomněli ani na vlastní žáčky prvňáčky. Ti jsou pro ně vlastně takovým prubířským kamenem, kdy si ověřují, zda se prográmek bude líbit, nebo co mají ještě honem změnit.

Ve školičkách, kde trávili zhruba 1,5 hod, se jim s dětmi moc líbilo. Proto už nyní připravují další prográmek, tentokrát nazvaný Zima klepe na dveře. A už nyní se těší, že k výše zmíněným školičkám, které si už dopředu dohodly další termíny, se přidá i naše MŠ Břidličná a další z okolí.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 4. 11. 2016, 10:13

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci