váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Děti všem

     Moc rádi bychom vás informovali o opravdu hezkém přístupu žáků ZŠ Břidličná k dění kolem nás. Na to, že jim není lhostejné a snaží se pomáhat všude tam, kde jim na to síly stačí, jsme si již pomalu přivykli. Nicméně každý dobrý skutek je darem nám všem a v poslední době se s takovými dárky zas tak často nesetkáváme. Proto si myslíme, že je v tomto případě o čem psát.

     PET vršky, docela běžná věc, malý vršek od nápoje, ale zkuste nasbírat takových vršků 10 velkých plastových pytlů.  A přitom takový vršek nemusí končit v odpadu, může totiž posloužit i jako druhotná surovina. Určitě jste o tom už slyšeli. Občas proletí rozhlasem či televizním zpravodajstvím informace o tom, že některá firma je ochotná za určité množství dodaných PET vršků poskytnout finance pro potřebné spoluobčany. Tak tomu bylo i v našem případě. Při účasti na Biologické olympiádě v Krnově, jsme se dozvěděli o pořádané sbírce pro Dětskou kliniku tamní nemocnice. Ale o pomoc požádal prostřednictvím letáčků i Lukáš z Olomouce, který trpí kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou.

     Bylo tedy těžké rozhodování, komu pomoci, ale nakonec se žáci rozhodli opravdu moudře!

     Osm pytlů poslali do Krnova. V nemocnici je hodně dětí, které čekají na nové přístroje, léky, vybavení…

     Nu, a zbylé dva pytle putují do Olomouce za Lukáškem.

     Možná, že i vám se někde doma povaluje PET vršek, který by mohl pomoci, co myslíte.

 

     Název UNICEF ČR, zná už snad úplně každý. Tato organizace, která je součástí mezinárodní organizace OSN, se zaměřuje na pomoc lidem v nouzi a to především dětem v rozvojových zemích. Tak jak v předešlých letech, tak i letos mezi tyto aktivity patří očkování dětí proti dětské obrně, spalničkám, infekční žloutence…  Prostředky na vakcínu získávají prostřednictvím finančních darů.

     Toto vše vědí i naši žáci.  Proto již 3. rokem odesílají část prostředků získaných sběrem druhotných surovin právě na tento fond. Letos to bylo celkem 950.- Kč. Pomohli tak zajistit šanci na ochranu proti dětské obrně 40 dětem (410.- Kč) a stovce dětí zajistili očkování   proti spalničkám (540.- Kč).

      Jistě mi dáte za pravdu, že jsou to samé opravdu poděkování hodné činy, ale svět kolem nás nejsou jen lidé. Svět okolo nás je stejně rozmanitý, jako život sám. Patří do něj i rostliny,  zvířata… Proto se není čemu divit, když se  dočtete i o tom, že další část finančních prostředků se rozhodli žáci věnovat na kampaň Zvíře v nouzi. Tentokrát cílenou přímo do Záchranné stanice Stránské, a to částkou 500.- Kč. A nezapomněli ani na podporu chovu klokánka králíkovitého, kterého si adoptovali v ZOO Olomouc již před  šesti lety.

dar-nahled   ockovani-2-nahled    ockovani-nahled   vicka-nahled

 

Mgr. Květa Děrdová, koordinátor EVVO

 

admin, 15. 4. 2013, 10:26

Připojeno 1 komentář.

Komentáře

1 | Lana @ | 30. 4. 2013, 17:39 | www.unicef.cz

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci