váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Den Země v Břidličné

     Oslav Dne Země se pravidelně účastní všichni žáci ze ZŠ Břidličná. Některý rok se soustředí především na zkrášlení svého okolí, jiný se vydávají za exkurze poznáním, jiné roky pořádají osvětové a zábavné akce.

     V letošním roce se rozhodli pedagogičtí pracovníci spolu s dětmi užít si pro změnu od každého kousek. A tak se žáci z 8. A a 6. A rozjeli do Bruntálu, kde SVČ Bruntál upořádal již tradiční Probouzení parku.
     Deváťáci se rozhodli přiložit ruce k dílu při jarním úklidu střelnice. Žáci 7. B naopak věnovali svou pozornost nejbližšímu okolí školy a vysázeli několik jehličnanů na místa poškozená zemními pracemi v loňském roce.
     A 7. A se letos rozhodla udělat co nejvíce radosti svým malým spolužákům z prvního stupně. Rozhodli pro ně tudíž připravit eko-program. V rámci něho se účastníci zábavnou formou seznamovali s problematikou recyklace baterií. Bylo pro ně připraveno deset stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet svůj postřeh, rychlost i um.
     Soutěžící například stavěli z baterií Eiffelovku, skládali z připravených obrázků příběh, procházeli bludištěm či na čas přepravili baterie do sběrného boxu. Jednou z disciplín bylo i složit co nejvíce nových podstatných jmen ze slov SBĚRNÝ BOX A BATERKY. V časovém limitu tří minut jich většinou žáci dokázali složit šest, například – trenky, boxery, kytara, raketa či bar. U jiného stanoviště, a podle soutěžících nejnáročnějšího, se snažili vymyslet slogan či říkanku se slovy PAPÍR a BATERKY.
     Nu, jak se to některým povedlo? Tak například Robert ze 4. B:

Říkal starej tapír,
sbírej starej papír.
A tři raperky,
sbírají baterky.

     Po náročném desetiboji čekala na soutěžící i malá odměna. Podle ohlasu dětí i vyjádření vyučujících se žákům 7. A akce vydařila.

Podívejte se a přesvědčte se sami!

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor a tř. uč. 7. A

admin, 23. 4. 2012, 13:08

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci