váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Den plný lesní vůně

     Bylo to tak, dne 11. 4. 2016 se žáci 6.A ze ZŠ Břidličná rozjeli do Janovic, kde sídlí Lesy České republiky, s. p. – Lesní správa Janovice.

     Naše škola navázala s touto LS již před několika lety spolupráci, a tak se na setkání vždy moc těšíme. Tentokrát se v rámci výukového programu – Lesní pedagogika, žáci vypravili do přilehlého parku. Zde pro ně byla již připravená naučná stezka, na níž se dozvěděli mnoho nového o obyvatelích lesa. Rovněž si své nově získané poznatky prověřili v praxi formou soutěžní stezky, na které na ně číhaly docela záludné otázky J. Jejich průvodci nebyli skoupí na slovo, počasí jim také přálo a tak celé dopoledne uběhlo nečekaně rychle a nikomu se nechtělo odjíždět.

     Ale tím to celé ještě nekončilo. To proto, že členi přírodovědného a chovatelského kroužku SK Břidličná využili příležitost dostat se pohodlně, díky Autodopravě ing. Petríka , rovněž do Janovic. Zde měli totiž domluvené zábavné odpoledne, v němž se pokusili i trochu pomoct samotné přírodě, a to tím, že vyčistili lesní potůček a posbírali odpadky v jeho okolí. Při cestě po lesních pěšinkách, si na vlastní oči prohlédli probouzející se přírodu. Mohli tak obdivovat nejen první jarní květiny, jako např. podběl, sasanky, pryšec, devětsil, ale také nalévající se pupeny stromů. Sledovali i pilnou práci ptactva stavějícího si hnízda a podle jejich zpěvu se je snažit určit. Paní Jarmila Honsárková z LS Janovice jim trpělivě odpovídala na všetečné otázky. A nejen to, dokonce pro naše „ brigádníky“ připravila na vlastní zahradě i pohoštění. Ani byste nevěřili, jak takový vlastnoručně opečený špekáček úžasně chutná ! Děvčata se mohla pomazlit i s malými králíčky, či psíkem, kluci se zas pohoupali na houpačkách Big grin.

     Panečku, to ale byla paráda!

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

admin, 25. 4. 2016, 20:23

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci