váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Čimelice, aneb nová zkušenost

     Nedávno jsme vás informovali o tom, že se po mnoha letech uskutečnilo i v Moravskoslezském kraji, a to konkrétně v ZŠ Břidličná, krajské kolo přírodovědně – ekologické  soutěže Zlatý list, pořádané ČSOP.

     Rovněž jsme se tak trochu pochlubili tím, že v kategorii M obsadilo 1. místo, a tudíž postoupilo do závěrečného celorepublikového kola, 6členné družstvo složené ze žáků 6. třídy ZŠ Břidličná.

     A právě zde, kde končí první informace, začíná nová – zkušenosti z Čimelic. Vydala by na dlouhé povídání o tom, jak se žáci těšili i připravovali do závěrečného kola, jaké obtíže přinesl jejich týdenní pobyt na soustředění a samotné soutěži v Čimelicích, vzdálených od Břidličné přes 300 km jim, vysílající škole i rodinám vzhledem k finančním nákladům s tím spojeným. Ale vše se nakonec podařilo vyřešit díky pochopení nového ředitele ZŠ Ing. Miroslava Glacnera a vedoucí klubu SK Břidličná Mgr. Květy Děrdové. Znáte to „Kde je dobrá vůle, je i cesta!“

     Škoda jen, že nakonec odjížděl team dne 17. 6. oslabený o jednoho člena, tedy pouze v pěti.

     Čimelice leží v pěkné krajině na severu okresu Písek, v Jihočeském kraji. Jejich dominantou je zámek z roku 1720, ale i množství přírodních zajímavostí, jako např. velké rybníky se jmény: Bisingrovský, Zhoř, Nerestec, Stejskal, Valný, Zástava. A tak není divu, že vedle samotného klání čekal na 26 soutěžních družstev – vítězů krajských kol v kategoriích M a S, velmi zajímavý doprovodný program v podobě her, přednášek a exkurzí, např. do Záchranné stanice Makov…

     Co se samotného měření sil mezi těmi nejlepšími z celé ČR týče, soutěžní družstvo z Břidličné bojovalo statečně a v nejedné disciplíně bylo i na čele, např. v oblasti ornitologických vědomostí. Přece jen se ale  negativně projevilo oslabení i to, že se účastnili soutěže tohoto typu opravdu poprvé. Tak se nám vítězné stupně tentokrát staly nedosažitelnými. Jasně, že to zamrzí, ale zúčastnili jsme se, nasbírali nové zkušenosti, zážitky a navázali nová přátelství. Máme další motivaci do příštích ročníků, a o tom to je, viďte!

     A kdo obsadil první tři místa? V kategorii M, to byli Lid Medvědího potoka z DDM Olomouc, Ekokřečci z Gymnázia Česká Lípa a Veverky ze Sokolu Praha – Libeň.   V kategorii S, Lid Medvědího potoka z DDM Olomouc, Kaštani z Gymnázia Jírovcova České Budějovice a  Ekokřečci z Gymnázia Česká Lípa.

 

     Přejeme vám všem pěkné letní dny a prosíme „ Až se budete procházet naší krásnou přírodou, snažte se po sobě zanechat co nejméně pobytových stop, vždyť prázdná láhev či pytlík váží mnohem méně, tak už není důvod ho nedonést zpět. A v kontejnerech jim to víc sluší! Děkujeme!!

 

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová

admin, 19. 7. 2013, 10:03

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci