váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Chválíme se

     Ale uznejte sami, že je proč. Tedy přesněji řečeno, chválíme dnes čtyři dívky – Lenku Mihálovou, Lucii Sajbotovou, Marii Paličkovou a Marii Zaoralovou. Žačky ZŠ Břidličná, které se v květnových dnech, a to přesně 11.5.a 17.5.2012 rozhodly bojovat za čest školy a obstály na výbornou !

     Zúčastnily se totiž Krajského kola biologické olympiády. A nejen zúčastnily, kdepak, ony zabojovaly svými vědomostmi i umem o titul úspěšného řešitele, který se uděluje jen v případě, že ze všech 3 částí soutěžního kola, tj, poznávací části, kde musí určit vzorky jak z oblasti flóry, tak i fauny, vědomostního testu, a do třetice laboratorního cvičení, získá účastník nejméně 65% úspěšnosti.
     Jak už jsme výše uvedli, v kategorii C, v níž se utkalo hned nejlepších 26 účastníků z celého Moravskoslezského kraje, si tento titul vybojovaly Lenka Mihálová z 9.A a Lucka Sajbotová ze 7.B. Neméně úspěšné, ba dalo by se říci, že ještě o stupínek úspěšnější byly dívky z 6.A třídy. Nejen, že byly jedny z nejmladších účastnic v kategorii D, ale mezi 26 nejlepšími řešiteli z celého kraje, se dokonce podařilo Marušce Zaoralové obhájit nádherné 6.-7. místo, a Maruška Paličková, získala rovněž onen vysněný a vědomostmi zaslouženě vybojovaný titul Úspěšného řešitele. Zde je ještě třeba dodat, že v obou kategoriích se olympiády zúčastnili žáci nejen ze ZŠ, ale rovněž i z odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. A jak vidíte, není důvod se před nimi krčit, protože vědomosti účastníků se nelišily, ba v nejednom případě vítězily nad gymnázii, ZŠ.
     A přes tento úspěch se již nyní těší některé z našich dívek, na příští ročník. Chystají se v něm opět zabojovat o co nejlepší výsledky.
     Tak uznejte, že si všechny čtyři dívky zaslouží naše blahopřání a pochvalné řádky.. A protože každá dobrá věc či snaha si zaslouží i něco víc, rozhodlo se v letošním roce SK Břidličná odměnit alespoň nejmladší olympioničky, tedy obě Marušky, finanční podporou na zakoupení knih, dle jejich vlastního výběru.

bio2-nahled

Mgr. Květa Děrdová

admin, 24. 5. 2012, 12:52

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci