váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Chvála Přírodovědecké fakulty UP Olomouc

Přesněji, chvála patří všem pedagogům z této fakulty, kteří neváhají věnovat svůj čas i žákům ze ZŠ. Umožňují jim nejen návštěvu specializovaných vědeckých pracovišť, ale připravují pro ně odborné přednášky na různá témata. A co je snad nejcennější, trpělivě odpovídají na všechny jejich zvídavé otázky. Právě díky nim si mohli dne 10. 11. 2017 opět rozšířit své znalosti o přírodě, konkrétně o procesech v rostlinách, i žáci ze ZŠ Břidličná. Slovo opět je zde zcela namístě. Žáci z této školy, konkrétně členové tamního přírodovědného kroužku, jehož zřizovatelem je SK ASK ČR Břidličná, totiž měli možnost navštívit odborná pracoviště zmíněné fakulty již po šesté. Vždy se jim tam vědečtí pracovníci trpělivě věnovali, a tak si odvezli ve svých hlavičkách spoustu nových informací. Ty je nejen obohatily, ale bez nadsázky jim pomohly i ke kvalitnímu umístění v různých přírodovědných soutěžích či eko-konferencích, kterých se účastní.

Právě díky zaštítění přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná, včetně všemožné finanční podpory, se mohou tito žáci účastnit soutěží nejen v místě bydliště, ale i v rámci celé ČR.

Tak jako například 13. 11. 2017, kdy vystoupili se svým příspěvkem Stres rostlin v Praze na EKO konferenci. Pořadatelem je pravidelně Klub ekologické výchovy Praha. V budově MŠMT se jí účastní již po dvanácté ti nejlepší žáci a studenti ze všech krajů republiky. A je třeba říct, že ani zde se naši malí přírodovědci neztratili. Svým vystoupením zaujali všechny účastníky. Nejen to, po právu získali kladné hodnocení a sympatie přítomných odborníků. A tak navzdory tomu, že museli vstávat už v půl 4 ráno, žádný z nich nelitoval. Vždyť je to krásný pocit přijet z městečka Břidličná a zajmout svými vědomostmi i v Praze Smejici se! A kdo ví, třeba za pár let z nich budou i studenti PřF UP Olomouc.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor

admin, 15. 11. 2017, 7:46

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci