váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Cesta za tajemstvím

Přesně tak by se dala nazvat výprava osmnácti členů SK Břidličná z přírodovědného a chovatelského kroužku do Olomouce. Na její realizaci se finančně podílela i Nadace Agrofert. 

Dne 30. 9. 2016 se totiž v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc, Pevnosti poznání a botanické zahrady konal další ročník akce, nazvané Noc vědců.  Jedná se o festival vědy, který se koná po celé Evropě. Po zkušenosti z minulého roku, kdy si účastníci tohoto setkání vědeckých pracovníků s veřejností odvezli mnoho hezkých zážitků i nových poznatků, se již nemohli dočkat, až se před nimi opět otevřou laboratoře a posluchárny, kde pro ně byl připravený bohatý program.

A že to nebyl ledajaký program. K dispozici byly zájemcům v prostorách Katedry chemie laboratorní pokusy, nebo si vyzkoušeli výrobu tajného písma, daktyloskopii, forenzní chemii, zrcadlové bludiště, pipetování roztoků a řadu dalších zajímavostí. Mladí biologové si zase vyzkoušeli izolaci chlorofylu, DNA rostlin, rostlinných barviv a seznámili se s jedovatými rostlinami u nás i jejich účinkem na lidský organismus. Jejich pozornost neméně upoutala expozice hydrobiologie, kde mohli sledovat vodní organismy pod profesionální binokulární lupou. Setkali se zde i se svým „starým známým“ rezavým netopýrem. Nechyběla ani návštěva planetária. Navíc získali pro svou další badatelskou činnost i semínka citlivky stydlivé.

Techničtěji zaměření účastníci si zase mohli užít snímání obrazu okolí univerzity pomocí kamer umístěných na dronech, nebo projíždění dráhy s roboty, vyzkoušet svou dovednost na laserové střelnici a celou řadu dalších zajímavostí. 

Domů se vraceli sice až po 23. hodině, ale těch několik hodin, které by již běžně prospali, velmi rádi oželeli za tu spoustu nových poznatků. A konec konců v novém pohodlném autobuse z Autobusové dopravy Ing. Petríka, se jim také pěkně odpočívalo.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 5. 10. 2016, 21:27

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci