váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Cesta za dobrodružstvím

     Nový školní rok nepřináší žáčkům jen nové starosti a povinnosti, ale rovněž by měl přinášet i nové radosti. To si uvědomují i pedagogové ZŠ Břidličná. Proto již od září uskutečnili ve spolupráci se Studentským klubem (SK Břidličná) dvě výpravy za nevšedními zážitky. Tou první byl celodenní výlet do Olomouce na Mistrovství ČR v hodu mobilem, o němž jsme se zmínili již před časem.
     Druhá akce se uskutečnila 27. září. Tentokrát šlo o půldenní výlet určený jako odměna pro nejlepší sběrače druhotných surovin (starého papíru, PET vršků, použitého hliníku, vybitých baterií, vysloužilých drobných elektrospotřebičů a nefunkčních eko-žárovek ), ale i bylinek a sušené pomerančové i citrónové kůry.

     Vzhledem k tomu, že šikovných žáků, kteří se chtějí přičinit o hezké okolí a dle svých sil přispět k ochraně přírody, je u nás hodně, bylo opravdu těžké vybrat těch 45 nej.
     A protože píle si zaslouží super odměnu, kola autobusu zamířila neomylně do Václavova u Oskavy, kde má své sídlo JK Jestřábí. Na děti zde čekalo vedle stáda koníčků, z nichž dva byli již i nasedlaní (Lana a Jiskra) a připravení každého zájemce povozit, také další překvapení v podobě terče a paintballových pistolí, z nichž po předchozí instruktáži a za bedlivého dozoru školeného instruktora mohl každý zájemce vypálit 3 rány. Správně tušíte, že se nenašel nikdo, kdo by se této možnosti vzdal. Jen tak pro zajímavost – nejšikovnější střelkyně byly dvě dívenky.
     Na čerstvém vzduchu vždy brzy vytráví a co pak, když je hlad? I nato bylo pamatováno připraveným ohništěm s hromadou dříví. Proto netrvalo dlouho a nad údolím se kromě veselého smíchu, zvuků kytary a zpěvu, linula i neodolatelná vůně opékaných špekáčků :-).
     Je třeba psát dál o tom, že atmosféra byla perfektní, počasí přálo, děti byly milé a ukázněné, všem se výlet moc líbil a těší se na další? Myslím, že to vše jasně dokazují pořízené fotografie i příslib, že pokud to počasí dovolí, přijedou sem alespoň ještě jednou v průběhu listopadu.
     Pokud se vám líbí naše akce a chtěli byste je i Vy podpořit, budeme moc rádi. Dovolujeme si proto upozornit, že právě probíhá velký sběr starého papíru, jehož první kolo bude ukončeno k 25. 10. a vysloužilých drobných elektrospotřebičů – do 20. 11. 2011. Ale naše sběrové akce jsou celoroční a za jakékoliv množství moc děkujeme!

Mgr. Květa Děrdová

admin, 4. 10. 2011, 12:30

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci