váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Broučci už šli spát

     Věřte, nevěřte, za tři týdny už přivítáme adventní období. Proto byl nejvyšší čas na již tradiční Uspávání broučků. Za nejvhodnější termín si letos pořadatelé SK ASK ČR Břidličná, vybrali čtvrtek 3. 11. 2016. Vyplatilo se jim to, protože se v tento den umoudřilo i počasí, a tak nic nebránilo pěknému průběhu a tradičnímu programu zábavného odpoledne. Navíc pořadatelé získali na tuto volnočasovku  pro letošní ročník  i finanční podporu z Moravskoslezského kraje.

     A tak si více jak stovka soutěžících dětí ve věku od 2 do 14 let přišla na své. V době od 15.30 až do 18 hod. se všichni, tedy i rodiče a prarodiče, mohli „vyřádit“ jak při vědomostních, dovednostních, ale i pohybových soutěžích i dalších aktivitách. Navíc je, jak již tradičně, povozila na svém hřbetě Jiskra, kobylka ze spřáteleného Jestřábí z. s. Vydovádět se děti mohly i v zapůjčeném skákacím hradě, který pro ně členové JK Jestřábí rovněž přivezli.

     Hlavním lákadlem a jakýmsi zlatým hřebem večera však byl pro všechny lampionový průvod, kterým děti naposledy v tomto roce provázely broučky na jejich proletu. A že se těch parádních světýlek sešlo opětně dost a dost. Hrubým odhadem něco víc než 50 lampionků. A tak průvod, který směřoval od ZŠ Břidličná až dolů, na prostranství u MěÚ, byl pořádně dlouhý. Na jeho konci čekal na všechny kulturní zážitek v podobě flétnové skladby – ukolébavky, kterou zahrál na altovou flétnu Ondra Šuléř, a následně i ohňostroj. Ten členům SK ASK ČR Břidličná, již také tradičně, pomáhal odpálit člen dobrovolného hasičského sboru, pan Vlček.  O tom, že se i letos „loučení“ vydařilo, svědčí pochvalné ohlasy přítomných i pořízené fotografie.

 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 7. 11. 2016, 13:10

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci