váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Břidličná opět bodovala

Dne 30. 3. 2017 se uskutečnil v Ostravě, pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczneho, již 9. ročník prestižní žákovské konference “Prezentace badatelských projektů EVVO”.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 14 škol z celého kraje s 15 pracemi. Samozřejmě, že mezi nimi nechyběla ani ZŠ Břidličná.

Jak se již stalo tradicí, každé soutěžní družstvo musí svou práci nejen ve vymezeném čase prezentovat, ale především ji umět obhájit před přísnou porotou. Ta potom na základě jejich výkonu vybere tři nejlepší práce a vítězným týmům předá diplomy.

Tím však končí jen první část setkání. Po společném obědě čekala na účastníky druhá, již klidnější, ale neméně zajímavá půle programu.

V ní se všichni zájemci mohli podívat do Světa techniky, kde je čekala Vědecká show, kterou sestavil a vedl Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D.

„Dobrá,“ řeknete si, „ale kdy se dozvím něco o Břidličné?“

Tak tedy, jak je již patrné, soutěžení se zúčastnili i naši žáci. A to hned dvě družstva složená z členů přírodovědného kroužku. Každý tým v Ostravě prezentoval vlastní badatelskou práci. První, ve složení Kateřina Bartozelová, Petr Oliš, Miroslav Loukota, Jan Repáň, Michal Buráň, Marek Smažinka a Dominik Smékal ji nazval výstižně Stres rostlin a opravdu se v ní zabýval chováním rostlin v případě jejich ohrožení.

Druhý, složený z Adély Adámkové a Anny Sedláčkové měl na paměti starou moudrost, že vše v přírodě je k něčemu dobré. A tak obě dívky zajímalo využití kopřivy dvoudomé a její přínos pro lidský organismus. Proto svůj projekt nazvaly Kopřiva, nedoceněná bylina. Skloubily zde jak vědeckou práci – obsah látek v rostlině, tak i trochu toho ženského zkoumání, tedy vaření, pečení… Proto při přípravě prezentace voněla i školní kuchyňka, jak před svátky.

Teď již víte, oč šlo. Nu, proto nastává čas se pochlubit! Věřte, nevěřte, oba týmy byly velmi úspěšné, ale diplom si odvezl projekt Stres rostlin, který skončil na překrásném 2. místě. Samozřejmě, že nás všechny těší výsledky, ale určitě se nechystáme usnout na vavřínech ☺. Proto se oba týmy již připravují na další neméně důležité klání, tentokrát v Olomouci, na půdě Přírodovědecké fakulty UP. Věřím, že jim budete spolu s námi přát štěstí.

Fotky

 

Mgr. Květa Děrdová
koordinátorka EVVO

admin, 6. 4. 2017, 8:33

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci