váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Březen – za kamna vlezeme, duben – ještě tam budeme

     Určitě jste poznali slova lidové moudrosti – pranostiky, ale toto moudro neplatí pro žáky ZŠ Břidličná. Ti totiž nedbají ani pranostiky, ani dlouho trvající zimy a jsou pilní jako jarní včeličky. Konec konců posuďte sami. 

     V těchto měsících se konaly přírodovědné soutěže, jichž se Břidličňáci již tradičně zúčastnili.

     Tou první byla  Biologická olympiáda kategorie C, tedy určená žákům 8. – 9. tříd. Do soutěže byli vysláni Marie Paličková a Martin Mihál (náhradník za onemocněvší Lucii Sajbotovou).

      Letošní ročník olympiády byl zaměřen na ekosystém rybníka. Celkem se kategorie C zúčastnilo 15 žáků z 9 ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií okr. Bruntál. Naše Maruška byla mezi nimi nejmladším účastníkem, protože 8. třída ji teprve čeká J. Přesto se pustila vehementně do boje s nástrahami otázek a úkolů či poznávačky a skončila na krásném 4. místě.

     Neméně bojoval i Martin. Byl však od samého začátku znevýhodněn tím, že mu nebyl, jako náhradníkovi,  uznán vstupní úkol. I tak získal titul Úspěšný řešitel, a skončil na pěkném 8. –9. místě. Oběma moc a moc gratulujeme. 

 

bio1-nahled

 

     Po tomto úspěchu následovala hned Ekologická konference Moravskoslezského kraje, které se uskutečnila 2. dubna na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského a Gymnáziu v Ostravě.

     Samozřejmě, že ani na této akci nechyběli zástupci ZŠ Břidličná. Jmenovitě Tereza Hamplová a Barbora Juráňová, které si připravily prezentaci svého projektu Klíčení semen v různých podmínkách. Další dvojicí byla Anna Bittnerová a Jaroslava Adámková (náhradnice za nemocnou Terezu Doleželovou), která představila práci nazvanou Lesní kniha. A za poslední dvojici vystoupila Petra Horňáčková, která prezentovala práci na téma Lišejníky v okolí Břidličné.

     Celkem se konference zúčastnilo 15 projektů. Všechny, jak už vyplývá z názvu Ekologická konference, na téma přírody a životního prostředí.

     A tak jak už je zvykem, každá námaha by měla být odměněna, proto autoři prvních 7 oceněných prací pojedou na konci května na celodenní exkurzi do chráněné přírodní oblasti- název je ještě tajemstvím a překvapením pro ohodnocené.  Tak, a teď vás určitě zajímá, zda pojede někdo z Břidličné, viďte J. To víte, že pojede a to hned dvě družstva. A to v prvé řadě Petra Horňáčková , které obsadila  4. místo za nejlépe prezentovaný projekt. Spolu s ní pojede rovněž Roman Ohrádka, jako spoluautor. A to není všechno. Mezi odměněné se probojovala i trojice ve složení Anna Bittnerová, Tereza Doleželová a Jaroslava Adámková.

     Na Terezku a Barunkou čeká určitě diplom příští rok, tentokrát to pro ně bylo zahřívací kolo a sbírání zkušeností.

 

    Ale ani tím ještě soutěžení neskončilo. Klání vědomostí a dovedností pokračovalo dne 10. dubna, kdy se uskutečnilo okresní  kolo Biologické olympiády  kategorie D.

     Tohoto kola se zúčastnil rekordní počet soutěžících, a to rovných 20 žáků z 11 ZŠ a gymnázií.

     A jak jinak, i my jsme tam měli opět své želízko v ohni :-)

     Byly jimi dvě žákyně x tříd. Jmenovitě  Marie Zaoralová a Tereza Hamplová.

     Souboj byl opravdu těžká a bojovalo se o každý půl bodík.  Mohla bych vás ještě chvíli napínat, ale místo toho rovnou prozradím, že právě v této kategorii získala Marie Zaoralová pro sebe i školu ocenění nejvyšší, tedy diplom na něm byla napsána číslice 1. Ano, pochopili jste správně, Maruška obsadila stupeň nejvyšší, tedy první místo

     Jí, ale i všem  výše jmenovaným reprezentantkám a reprezentantům  patří poděkování za vzornou reprezentaci ZŠ Břidličná. 

   bio2-nahled

 

marie-nahled

 

ostrava-1-nahled

Mgr. Květa Děrdová, koordinátora EVVO

admin, 15. 4. 2013, 9:57

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci