váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Biologická olympiáda

     Tak už máme za sebou nejen aprílové dny měsíce dubna, ale zrovna tak i okresní kola biologické olympiády v obou kategoriích pro účastníky z 6. – 9. tříd.      Jak jinak, samozřejmě se jí zúčastnili i zástupci naší školy.

     V kategorii žáků 8. – 9. tříd nás reprezentovali Michal Häusler a Kristýna Kvapilová.
     Souboj vědomostí, ale i silných nervů začal dne 13. dubna 2010 v 9,00 hod. Místem klání byl SVČ Méďa v Krnově.
     Už sám začátek byl malinko hektický tím, že se stále odkládal. Čekalo se totiž na příjezd všech účastníků. Někteří soutěžící se totiž na poslední chvíli rozhodli neúčastnit, ale nějak jim nedošlo, že by se měli aspoň telefonicky omluvit. A tak se čekalo a čekalo… A nervozita narůstala. Nakonec porota rozhodla, že je nejvyšší čas okresní kolo zahájit. Konečně tedy začalo 3hodinové klání, v němž se střídal vědomostní test s poznávačkou i praktickou částí. Na nějaký odpočinek mezi bloky mnoho času nezbývalo. Pak najednou zazněl pokyn a „ Kostky byly vrženy“, byl konec, už nebylo možné nic dopsat, dokončit, ale ani nic pokazit :) … Prostě dost, hotovo, konec! Na jedné straně si soutěžící konečně zhluboka oddechli, na druhou stranu si někteří začali uvědomovat, co by ještě byli rádi doplnili, to už tak bývá. Však to sami znáte z písemek, viďte.
     Teď přišla řada na porotu. Ani ta to neměla lehké, musela totiž během 1 hodiny opravit, obodovat, překontrolovat a seřadit výsledky. Pak už došlo k jejich vyhlášení. Někteří jásali, druzí se snažili zakrýt své zklamání. Faktem však je, že náročný test prověřil znalosti všech a rozhodně nebyl procházkou, takže všichni, kdo jím zdárně prošli, se mohli považovat za víc jak úspěšné. A jak to celé dopadlo, o tom nejlépe vypovídá výsledková tabulka :

Kategorie 8. a 9. ročníků

     Tak co říkáte, že si Kristýna Kvapilová zaslouží gratulaci za perfektní prezentaci v okresním kole a postup do krajského! Proto tak ještě jednou činíme jménem redakce, ale jistě i vás všech čtenářů a spolužáků!!! Byla jsi opravdu super a přejeme Ti hodně štěstí i do krajského kola!!! ! :)

     Prakticky to jisté se opakovalo i 19. dubna, kdy si to na stejném místě rozdali soutěžící z 6. – 7. tříd. Rozdíl byl v tom, že tentokrát se dostavili na čas všichni ohlášení soutěžící. Po obvyklých úvodních informacích se i zde pustili všichni s chutí a vervou do plnění soutěžních úkolů, opět museli projít testem, poznávačkou i praktickou částí. I zde bylo zapotřebí plné soustředění a vybavit si všechny získané vědomosti. Nu, a jak již správně tušíte, i tady jsme měli svá „želízka v ohni“. Naši školu zastupovaly Berenika Lileková a Lenka Mihálová.
     Boj byl nelítostný, nervíky i kapka štěstíčka pracovaly naplno. A Lenka opravdu z plných sil bojovala. Ze začátku dokonce všechny porážela s rozdílem 15 bodů. Pak se ale malinko štěstí obrátilo a dostavila se únava. Naštěstí jen trošinku, a tak jsme i zde mohly odjíždět spokojené. Opět přikládáme tabulku:

Kategorie 6. a 7. ročníků

     I zde si zaslouží Lenka Mihálová naši gratulaci a poděkování za reprezentaci.
     Tu si popravdě zaslouží všichni zástupci naší školy, kteří nás reprezentují na olympiádách i jiných vědomostních soutěžích. Vždyť i postup do soutěží a účast v nich, je pro školu tou nejlepší vizitkou, bez ohledu na to, zda skončí na 1. či 10. místě.
     Již z uvedených tabulek vidíte, že se naše škola mezi ostatními školami v okrese rozhodně neztratí, ani někde nekrčí, ale ještě stále si drží dobré jméno, co se naučenosti týče. Právem máme být ještě stále na co pyšní!

Mgr. Květa Děrdová

admin, 28. 4. 2010, 14:35

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci