váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Badatelský víkend 2

Dny 9. – 11. 11. 2018 se staly pro skupinu zvídavých dětí ze čtyř ZŠ a gymnázia, časem získávání nových vědomostí, zkušeností, ale i navazování nových přátelství.

Stejně jako první Badatelský víkend i tento byl organizován pod záštitou Asociace středoškolských klubů České republiky z.s. v rámci projektu “Středoškolské kluby – programy pro rozvoj zájmů, cesty k celoživotnímu učení“, který byl podpořen Evropskou unií a MŠMT ČR.

Pořadatelem akce byl již tradičně SK ASK ČR Břidličná za pomoci organizace Jestřábí, z.s. Oskava, mající na starost zajištění potřebného zázemí pro akci. Organizačně se připojil i sesterský klub SK ASK ČR Václavov, aby přispěl k průběhu doprovodného programu.

Vzhledem k tomu, že si lektoři i tentokrát připravili pro účastníky velmi zajímavou a hodnotnou náplň zájmových bloků, bylo se nač těšit. Opět se zde setkali s chemií, anatomií a fyziologií…, nově se však účastníci seznámili i se základy malakozoologie. A tak byli všichni nadmíru spokojení.

Proto nikomu nevadilo ani mlhavé, a ne zcela přívětivé počasí. Vždyť skutečný přírodovědec musí zvládat pobyt v přírodě za každých klimatických podmínek, a na ty je podzim mistrem J. Nu, a protože ve vzduchu byl cítit už i první Martinský sníh, připomínající všem, že se už nezadržitelně blíží zima a s ní i vánoční čas, přišla na řadu rovněž výroba adventních věnečků. Ti šikovnější si mohli odvézt domů i svého vánočního andílka. Jasně, této možnosti využily především přítomná děvčata, ale nelze upřít šikovnost ani většině kluků.

A jak jinak, k pohodové náladě na Jestřábí přispívá již tradičně i projížďka na konících, která nechyběla ani tentokrát. Proto, když pro účastníky v neděli odpoledne přijel opět autobus, aby je odvezl domů, nikomu se ještě nechtělo končit a všichni se ujišťovali, že se zase brzy setkají na dalším víkendu v rámci projektu Badatel.

Fotky

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 20. 11. 2018, 21:55

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci