váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Badatelské odpoledne

Ano, tak právě takové odpoledne dostali jako odměnu za půl roku poctivého snažení nad rámec běžné výuky přírodopisu naši žáci. Kdo že se to vydal dne 1.2.2017 do Olomouce na PřF UP?

Asi již odpověď tušíte. Máte naprostou pravdu. Na cestu za dobrodružstvím se vydalo 17 přírodovědců ze ZŠ Břidličná.

O tom, že na této škole již delší dobu funguje pod záštitou SK ASK ČR Břidličná kroužek žáků, kteří dávají přednost před vysedáváním u PC přírodě, jsme již mnohokrát psali. Patří mezi ně i BABY team – skupina šesti odvážných žáků, kteří hájí čest kroužku na nejrůznějších soutěžích, včetně těch celorepublikových. A co si budeme povídat, prostě jsou dobří! Stačí si vzpomenout na zprávy o jejich činnosti v loňském šk. roce.

Tak právě na všechny tyto šikulky čekala na Katedře zoologie a ornitologické laboratoře paní RNDr. Ivona Uvírová, Ph.D., aby jim v průběhu odpoledne věnovala nejen svůj volný čas, ale i umožnila pracovat s binokulární lupou a vysvětlila některé základy hydrobiologie a malakozoologie. Za její vstřícnost a trpělivost v průběhu celého odpoledne jí moc děkujeme.

Kluci a děvčata tak na vlastní oči viděli larvy tiplic, chrostíků, muchniček, ale i splešťuli, klešťanku nebo přísalku. Dále si na katedře mohli v rámci sbírek prohlédnout i lasturu velkého mlže, vývojová stádia vodomila, vážky nebo štěnice. Aby se všichni účastníci vzájemně přesvědčili, že si z odpoledne odnesli mnoho nových poznatků, vyzkoušeli si i vědomostní „test“ jehož součástí bylo i rozpoznat od sebe lastury škeble, velevruba a perlorodky.

Jako bonus si ještě od pana RNDr. Vladimíra Uvíry, Dr. vyslechli povídání o životě v mořském akváriu. Dále si sáhli dokonce na ježovku, nakrmili klauny a viděli reakci sasanky na přítomnost „nezvaného hosta“. Že takový zájezd do Olomouce není zrovna levnou záležitostí, to si umí spočítat každý z nás, naskýtá se tedy otázka, kdo se na financích podílel. Zde máme jednoznačnou a velmi příjemnou odpověď. Tentokrát byla celá akce uhrazena z příspěvku poskytnutého na činnost přírodovědného kroužku Nadací Agrofert.

obrazek obrazek
obrazek obrazek
obrazek obrazek
obrazek obrazek
obrazek  


 

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

admin, 6. 2. 2017, 8:22

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci