váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Adventní zastavení, aneb chvíle mezi seniory

     Stalo se již zvykem, že v době adventu se k sobě lidé chovají přátelštěji, vstřícněji. Koná se řada dobročinných akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení či setkání se známými osobnostmi… Vybrané penízky jsou potom použity pro ty nejpotřebnější. Ano, i to je nedílnou součástí předvánočního času, a je to moc dobře!

     Mezi námi je ale i řada lidí, kteří na tom nejsou úplně špatně, a přece jim chybí pohlazení, projev úcty či obyčejná lidská empatie.

 

     Přesně to si uvědomila skupina pedagogů a žáků – členů SK Břidličná z tamní ZŠ. Tak vznikl z podnětu vedoucí klubu a jeho členů nápad udělat, vedle již tradičního přáníčka pro starší spoluobčany města Břidličné, trochu radosti i dalším starším spoluobčanům. Od nápadu k činu již byl jen krůček. Vzniklo pásmo nazvané Stromeček na každý stoleček :-) To proto, že členové klubu si našli čas a pro tuto akci napekli vlastnoručně perníčky a vyrobili malé vánoční stromečky. Pod vedením paní učitelky Györgyové se rovněž 20 dívek pustilo do pilného zkoušen kulturního pásma složeného z vánočních písniček, básniček i vystoupení flétnistky a hráčky na elektronické varhánky.

     Když bylo vše připraveno, bylo třeba už jen objednat autobus a rozjet se za babičkami a dědečky do Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici. Setkání se uskutečnilo dne 11. 12. 2012 v odpoledních hodinách.

     Po příjezdu se stačila děvčata připravit na vystoupení, a už zde byli první obyvatelé domova. Byli svátečně naladění a trošku i zvědaví, kdo to za nimi přijel.

     Jen co se usadili v malé, ale útulné  jídelně a přilehlé chodbě, rozezněly se prostorem první tóny vánočních melodií. Je zbytečné dále popisovat celý průběh setkání, včetně rozdání již zmíněných dárečků každému ze 40 obyvatel domova.

     Pravdou však je, že se toto odpoledne stalo příjemnou sváteční chvilkou pro všechny zúčastněné, a to jak přítomné babičky, dědečky a obslužný personál, tak i děvčata a obě učitelky, které byly u vzniku celé akce. Proto si na sám konec navzájem popřáli pěkné Vánoce a slíbili si, že se zase brzy setkají. Myslím, že fotografie napoví daleko víc, než jakákoliv další slova. 

     Škoda, že ty pěkné mezilidské vztahy se probouzí jak zimní růžičky a stejně rychle i odkvétají. Snad tomu bude v tomto případě jinak :-)

Mgr. Květa Děrdová

admin, 16. 12. 2012, 22:35

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci