váš prohlížeč nepodporuje flash

Info panel

Organizace školního roku 2018/2019

Vydávání vysvědčení za 1. pol.:

31. 1. 2019

Pololetní prázdniny:

1. 2. 2019

Jarní prázdniny:

4. 3. - 10. 3. 2019

Velikonoční prázdniny:

18. 4. 2019

Poslední den školního roku 2018/2019:

28. 6. 2019

Hlavní prázdniny:

29. 6. - 1. 9. 2019

Zpráva z druhého badatelského víkendu

     Tak už je to za námi, ano ve dnech 21. – 22. 10.2017 se uskutečnil pod záštitou SK ASK ČR Břidličná, již druhý víkend plný činorodých aktivit. Každý sice ví, že tentokrát se počasí nezachovalo až tak přátelsky, ale upřímně řečeno, on je člověk věčně nespokojený. Když je sucho máme obavy, že budeme bez vody. Nu, a když se rozprší většinou nám to opět nevyhovuje. Proto se dá říct, že mlhavá sobota, kdy slunce vykouklo až odpoledne i mokrá neděle, byly vlastně optimálním podzimním počasím.

 

     Však si ho malí badatelé z přírodovědných kroužků v přírodním areálu Jestřábí z.s. Oskava opět užili naplno. V sobotu totiž za nimi přijel, až z Beskyd, zoolog a odborník na slovo vzatý v oboru výskytu šelem na území ČR Jiří Labuda. Spolu s ním přijel i ornitolog z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc Mgr. Peter Adamík, Ph.D. Není ani třeba zdůrazňovat, že o opravdu odborný program a zajímavou činnost bylo postaráno. Nejdříve bylo třeba napnout na několika místech nárazové sítě. Pak už stačilo jen nastavit speciální dalekohled a chvíli čekat. Následovalo opatrné odebrání odchyceného opeřence a jeho následné okroužkování a zapsání důležitých údajů do speciálního seznamu. Zrovna tak akční byla i výprava do lesa. Zde zas účastníci pod dohledem odborníka nainstalovali fotopast, dále vyhledávali a určovali pobytové stopy zvěře. Dokonce se naučili i odlévat sádrové stopy zvěře.

     Druhý den byl už klidnější. Ráno podle předpovědi probudil všechny hustý déšť, ale i plápolající oheň v krbovkách. Když se k tomu ještě objevila na stěně i prezentace o migraci ptáků a povídání o zážitcích z ornitologických exkurzí, dopoledne nemělo opět chybu. Není proto divu, že se nikomu nechtělo odjíždět a už nyní se mladí přírodovědci opět těší na další pokračování badatelských víkendů. 

Fotky

 

 

 

 
Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

admin, 30. 10. 2017, 13:34

Připojeno 0 komentářů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 

Motto školy v návaznosti na environmentální výchovu a sport:
„Komu se nelení, tomu se zelení“

© 2009 - 2012 Základní škola Břidličná, Komenského 360, Břidličná, 793 51; tel.: +420 554286104

web používá Redakční systém pro blog, design by Vaci