29. 6. 2018

Hlavní prázdniny:

2. 7. - 31. 8. 2018

Zelený lísteček 2018

Venku sice jaro nad zimou ještě nevyhrálo, ale i tak nastal čas na setkání a kamarádské soutěžení malinkých „přírodovědců“ z MŠ.

A o jakou soutěž se vlastně jedná?

Nápad vznikl před čtyřmi lety, kdy žáci pod vedením pedagogů zorganizovali vědomostní soutěž pro malé kamarády z MŠ. Snahou je umožnit jim prohloubit si zábavnou formou své vědomosti z oblasti přírody.

Pokračování tohoto článku »»»

admin, 3. 4. 2018, 14:57

Připojeno 0 komentářů.

Biologický seminář

Ve středu 28. 3. 2018 se tři ze členů přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná rozjeli po 5. vyučovací hodině na seminář pořádaný SVČ Korunka v Ostravě.

admin, 3. 4. 2018, 14:55

Žákovská konference v Ostravě

Již 10. ročník konference se uskutečnil na SPŠ chemické akademika Heyrovského, Ostrava v úterý 20. 3. 2018. Malí přírodovědci měli za úkol během 10 minut prezentovat na konferenci výsledky své činnosti v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje.

admin, 3. 4. 2018, 14:51

Když učitelé soutěží aneb Škola hrou ve století informatiky

V pondělí 19. března vyvrcholila slavnostním finálovým kolem, které proběhlo v Praze, celostátní přehlídka digitálních výukových objektů DOMINO. Soutěž už posedmé uspořádal ve spolupráci se svými partnery Národní institut pro další vzdělávání.

Celkové prvenství a cenu pro vítěze si odnesla za kreativní a tvůrčí zpracování mezioborové didaktické hry Mgr. Hana Dobrozemská ze Základní školy Břidličná.

Paní učitelka vyhrála nejen ve své kategorií, ale svou prací získala titul absolutního vítěze letošního ročníku soutěže DOMINO.

Srdečně blahopřejeme.

Mgr. Miroslav Šimůnek

Více: stránky MŠMT

admin, 25. 3. 2018, 9:56

Připojeno 2 komentáře.

Lyžařský kurz 2018

V únoru se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili lyžařského výcviku. Jaký byl a jak to žákům šlo, se můžete podívat na následujícím videu i fotografiích

admin, 25. 3. 2018, 9:18

Velikonoční tvoření pro rodiče a děti

Srdečně zveme všechny děti naší školy a jejich rodiče na velikonoční tvoření, které proběhne dne 26. března 2018 od 13.00 – 15.00 hod. v patře školní družiny.

velikonoce

Těšíme se na Vás,

vychovatelky ŠD.

admin, 20. 3. 2018, 19:54

Florbalový svátek...

…tak by se mohlo pojmenovat 3. kolo okresní florbalové ligy starších žáků. Turnaj osmi školních týmů přinesl spoustu pěkných a napínavých soubojů. Nejlépe z toho vyšli hráči Základní školy Bruntál, Okružní. Druhé místo obsadilo družstvo Základní školy Bruntál, Jesenická. Obě družstva mají v týmu hráče, kteří již hrají za sportovní kluby vyšší soutěže v kraji i na úrovni republiky. Bylo vidět kvalitní herní akce. Náš tým prohrál s hráči Základní školy Rýmařov po nerozhodném stavu ze hry na nájezdy a obsadil čtvrté místo. Naši reprezentanti bojovali do posledního dechu.

admin, 15. 3. 2018, 17:09

Školní kolo recitační soutěže

Ve středu odpoledne proběhlo v naší škole školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 52 recitátorů z I. stupně, soutěž navštívili i rodiče a příbuzní našich dětí. Porota měla velice těžký úkol vybrat v jednotlivých kategoriích ty nejlepší, kteří pojedou v úterý 20. března reprezentovat naši školu do okresního kola do Krnova.

admin, 15. 3. 2018, 17:06

Autorské čtení s Petrou Braunovou

V březnu – měsíci knihy zavítala do knihovny v Břidličné spisovatelka dětských knih paní Petra Braunová, aby seznámila žáky 4. a 5. třídy se svou nejnovější tvorbou. Vyprávěla a přečetla dětem úryvky své nové napínavé knihy s detektivní zápletkou Dům dr. Fišera. Následovala beseda o její další práci, spisovatelka ochotně odpovídala na všetečné otázky dětí, které se týkaly nejen její práce, ale také jejího soukromí.

admin, 15. 3. 2018, 17:03

Zeměpisně-ekologická soutěž Evropa kolem nás

V minulém týdnu byl zdárně ukončen již 10. ročník korespondenční zeměpisně – ekologické soutěže, nazvané Evropa kolem nás. Cílem této soutěže je zábavnou formou přivést děti nejen k zeměpisu, ale i poznávání a ochraně přírody.

Evropa kolem nás má dvě samostatné etapy. Rovněž je rozdělena podle věku účastníků do dvou kategorií. Kategorie A, je určena pro 4. – 5. třídy. Kategorie B, je pro žáky 6. a 7. tříd.

admin, 12. 3. 2018, 9:42