Jídelní lístek
Školní jídelna Břidličná


14. 10. 2019 - 18. 10. 2019

PONDĚLÍ:
polévka: Rýžová polévka s kořenovou zeleninou (SOJ, CEL)
hlavní jídlo: Vepřové výpečky
Dušený špenát (OBI, VEJ, MLE)
Bramborové knedlíky (OBI)
nápoj: Černý čaj  s citrónem slazený

ÚTERÝ:
polévka: Fazolová polévka kyselá (OBI, MLE)
hlavní jídlo: Sekaná pečeně z drůbežího masa (OBI, VEJ, MLE)
Bramborová kaše (MLE)
Zelný salát s celerovými nudličkami (CEL)
nápoj: Mléčný nápoj (MLE)
Voda se sirupem s vlákninou

STŘEDA:
polévka: Polévka dýňový krém (OBI, MLE, CEL)
hlavní jídlo: Hovězí maso na houbách (OBI)
Dušená rýže
Kyselá okurka
nápoj: Ovocný džus

ČTVRTEK:
polévka: Polévka rychlá s vejci (OBI, VEJ, MLE, CEL)
hlavní jídlo: Zapečený květák s uzeným v sýrovém bešamelu (OBI, MLE)
Vařené brambory
nápoj: Voda se sirupem
dezert: Oplatky (OBI)

PÁTEK:
polévka: Bramborová polévka (OBI, CEL)
hlavní jídlo: Kuřecí nudličky pikantní se šunkou (OBI, CEL, MLE)
Těstoviny Fettuccine (OBI)
nápoj: Minerální voda
dezert: Ovocná přesnídávka s piškoty (OBI)


21. 10. 2019 - 25. 10. 2019

PONDĚLÍ:
polévka: Krupicová polévka s vejcem (OBI, VEJ, MLE)
hlavní jídlo: Segedínský guláš speciál (OBI, MLE)
Kynuté knedlíky houskové (OBI, VEJ, MLE)
nápoj: Čaj s ovocnou příchutí slazený
ovoce: Jablko

ÚTERÝ:
polévka: Brokolicový krém (OBI, MLE)
hlavní jídlo: Kuřecí přírodní plátek (MLE)
Vařené brambory
Zeleninová obloha na másle (MLE)
nápoj: Mléčný nápoj (MLE)
Sirup s ovocnou příchutí

STŘEDA:
polévka: Čočková polévka s brambory a zeleninou (OBI, MLE)
hlavní jídlo: Šunkové flíčky zapečené (OBI, VEJ, MLE)
Salát z čínského zelí s kukuřicí a zakysanou smetanou (MLE)
nápoj: Ledový čaj

ČTVRTEK:
polévka: Zeleninová polévka s kapáním (OBI, VEJ, MLE, CEL)
hlavní jídlo: Zapečené filé na víně se sýrem (VEJ, RYB, MLE)
Bramborová kaše (MLE)
Míchaný kompot
nápoj: Mléčný nápoj (MLE)
Voda se sirupem

PÁTEK:
polévka: Polévka kozí brada (OBI, MLE)
hlavní jídlo: Krůtí maso na čínský způsob (SOJ, CEL, HOŘ)
Dušená rýže
nápoj: Mošt
dezert:Mléčné výrobky (MLE)


Alergeny:
OBI - Obiloviny obsahující lepek a výrobky nich; KOR - Korýši a výrobky nich; VEJ - Vejce a výrobky z nich; RYB - Ryby a výrobky z nich; ARA - Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich; SOJ - Sójové boby a výrobky z nich; MLE - Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy); OŘE - Skořápkové plody, ořechy, pistácie, makadamie, mandle a výrobky z nich; CEL - Celer a vyrobky z něj; HOŘ - Hořčice a výrobky z ní; SEZ - Sezamová semena a výrobky z nich; SO2 - Oxid siřičitý a siřičitany; LUP - Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj; MĚK - Měkkýši a výrobky z nich;